Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
16/05/2020 - 12:40

Koronawirusowe postojowe leje się milionowym strumieniem w Nowym Sączu

Samozatrudnieni i ci, którzy pracują na śmieciówkach ustawiają się w długiej kolejce do tak zwanego postojowego, wypłacanego w ramach rządowej tarczy antykryzysowej. Dla niektórych to jedyne źródło dochodu w czasach gospodarczego, wywołanego pandemią koronawirusa kryzysu. W Nowym Sączu poszły już na to ponad trzydzieści milionów złotych.

W województwie małopolskim Zakład Ubezpieczeń Społecznych do dziś wypłacił świadczenia postojowe dla ponad 67 tys. osób. Łączna kwota przelewów to niemal 133,3 mln złotych. Jakie są dane z Nowego Sącza?

Czytaj też Polacy dostaną od państwa na wakacje po tysiąc złotych na głowę. Jakim cudem? 

-  Tutejsza placówka zrealizowała ponad 16 tys. przelewów. Kwota przekroczyła już 32 miliony  złotych – informuje Anna Szaniawska, z biura prasowego małopolskiego oddziału Zakładu, która przytacza statystyki z innych małopolskich miast.   

Krakowski oddział ZUS wypłacił 32,6 tys. świadczeń postojowych, na łączną kwotę przeszło 64 mln złotych. W chrzanowskim ZUS wysokość wypłaconych środków to niemal 20 mln złotych, przelewy trafiły zaś do 9,9 tys. osób. Oddział w Tarnowie przekazał na konta 8,3 tys. świadczeń, na kwotę 16,8 mln złotych.

W całym kraju wypłacono już niemal 628 tys. świadczeń postojowych – na kwotę ponad 1 mld 200 mln złotych.

Czytaj też 200 milionów zniknęło w pół godziny. Szturm na małopolską tarczę antykryzysową  

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca do składania wniosków przez internet, na Platformie Usług Elektronicznych. Jak tłumaczy Szaniawska, taki sposób złożenia wniosku zmniejsza ryzyko wystąpienia w nim błędu i przyspieszy jego obsługę.

[email protected].info fot. JmDziękujemy za przesłanie błędu