Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 października. Imieniny: Alany, Damiana, Liwii
04/12/2015 - 19:10

Kopalnia Klęczany: Barbórka z nowym prezesem

Dotychczasowego prezesa Kopalni Surowców Skalnych Rafała Mordarskiego zastąpił Artur Pietrzak, wieloletni pracownik Urzędu Gminy w Chełmcu. To wynik decyzji rady nadzorczej spółki.

Kopalnia już kilka razy była na granicy rentownościDo rotacji doszło w zeszłym tygodniu – Mordarski został odwołany przez radę nadzorczą kopalni. Powodów decyzji rady nie udało nam się poznać. Spółka w całości należy do gminy Chełmiec, ale wójt Bernard Stawiarski, który zasiada w radzie nadzorczej komunalnej spółki, odesłał nas do przewodniczącego rady. Sam nie chciał zabierać głosu w tej sprawie.

Przypomnijmy. Kopalnia już kilka razy była na granicy rentowności. W konsekwencji mówiło się o zwolnieniach grupowych. Radni opozycyjni podkreślali z kolei, że różnice w wynagrodzeniach między szeregowymi pracownikami spółki a zarządem są zbyt duże i nie świadczą za dobrze ani o gospodarności ani o sposobie działania firmy. Warto dodać, że kopalnia jest spółką prawa handlowego i wiele informacji odnośnie sposobu jej działania i wyników finansowych objętych jest klauzulą poufności. To już kolejna zmiana na stanowisku prezesa kopalni od 2013. Przed Morarskim sprawował ją Zbigniew Zasowski.

Kim jest nowy prezes? To wieloletni pracownik Urzędu Gminy w Chełmcu w ostatnim czasie odpowiedzialny przede wszystkim za gminne inwestycje w Wydziale Promocji i Rozwoju.

Do tematu wrócimy.

ES [email protected]

Fot.: KSS Klęczany

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu