Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 11 kwietnia. Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
06/04/2021 - 12:00

Koniec z wypadkami. Rusza budowa ronda, które zastąpi felerne skrzyżowanie

To już koniec wypadków na felernym skrzyżowaniu u zbiegu ulic Piłsudskiego, Jana Pawła II, Kopernika i Kolejowej w Limanowej. Wreszcie rusza zapowiadana od kilku lat budowa ronda. Inwestycja startuje dzisiaj.

Przebudowa skrzyżowania w ciągu drogi krajowej numer 28,  miała ruszyć w połowie marca, ale inwestycja została przesunięta o dwa tygodnie.

- Zdecydowaliśmy tak, żeby w czasie Wielkanocy kierowcy uniknęli dodatkowych utrudnień – informuje limanowski magistrat.  Prace ruszają 6 kwietnia. Ze względu na duże natężenie ruchu roboty będą wykonywane przy ruchu wahadłowym, co oznacza spore utrudnienia.

Czytaj też Rośnie gigantyczny most w Kurowie. Już stawiają pylony [ZDJĘCIA] 

Ruchliwe skrzyżowanie w centrum Limanowej zastąpi owalne rondo obejmujące wszystkie wloty ulic czyli  Piłsudskiego, Jana Pawła II, Kopernika i Kolejowej. Będą też nowe chodniki odwodnienie i oświetlenie. Przebudowana zostanie także  istniejąca infrastruktura techniczna, czyli sieć teletechniczna, energetyczna i wodociągowa.

O tę inwestycję Limanowa zabiegała od kilku lat. Ruszyła dzięki porozumieniu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Miasto  przygotowało dokumentację projektową, projekt budowlany i wykonawczy. Magistrat uzyskał też pozwolenie na budowę, nabył nieruchomości i przeprowadził postępowanie przetargowe. Koszty budowy i nadzoru inwestorskiego finansuje Generalna Dyrekcja.  Cena całości przedsięwzięcia to blisko 3,7 mln złotych.

Czytaj też Gmina Łącko dostała 6 mln na inwestycje. Mają naprawdę superpomysły

O konieczności przebudowy limanowskiego skrzyżowania nie tylko decydują względy bezpieczeństwa. Chodzi też o zapchany samochodami rynek. Dzięki inwestycji część ruchu przeniesie się na ulice Kopernika, Targową i Matki Boskiej Bolesnej.  (jagienka.michalik@sadeczanin.info







Dziękujemy za przesłanie błędu