Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
18/10/2018 - 11:55

Koniec z legendarnym pstrągiem. UniBar Czercz sprzedany

UniBar zmienił właściciela. Kto i jak zagospodaruje teren, na którym stoi dziś kultowy już lokal gastronomiczny?

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: Zlikwidują kultowy UniBar nad Czerczem?

Bar Czercz, to jedno z tych miejsc na mapie turystycznej gminy, którego nie trzeba było nigdy szczególnie reklamować. Na legendarnego pstrąga serwowanego tu od lat zjeżdżali się turyści z całej Polski i z zza granicy. Jadali tu nawet ci, którzy wypoczywali w znanych hotelach czy pensjonatach przedkładając tutejsze smakołyki nad salony. Nikomu nie przeszkadzał trącący dawnymi czasami wystrój i prosta karta dań składająca się jedynie z tradycyjnych polskich specjałów: kwaśnicy, żurku, flaków, placków zbójnickich i schabowego.

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: Zamiast asfaltu będzie beton a UniBar idzie pod młotek

Dlatego z ogromną przykrością komunikujemy koniec pewnej epoki – działka i sam bar zmieniły właściciela. W drugim przetargu zorganizowanym przez władze gminy Bar Czercz poszedł pod młotek przy cenie wywoławczej ustalonej na 123 tysiące złotych. Sprzedano go ostatecznie za 150 tysięcy. Nabywcą jest przedsiębiorca, który obecnie przebywa za granicą. Zgodnie z planem zagospodarowania przyjętym przez gminę może postawić tu dom mieszkalny, albo dalej prowadzić obiekt gastronomiczny.

Przy okazji przypomnijmy, że pierwszy przetarg nieruchomości ogłoszony w lipcu i wtedy cena wywoławcza wynosiła 174 tysiące. Zainteresowanych zakupem nie było.

ES [email protected] Fot.: ES

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku