Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
29/11/2023 - 19:25

Koniec korków i wypadków? Na tym fatalnym skrzyżowaniu w centrum miasta zbudują rondo

W plac budowy zamieniła się ostatnio Limanowa. Dwa nowe łukowe mosty już prawie gotowe, niedawno zaczął się generalny remont ulica Grunwaldzkiej, teraz miasto szykuje się do kolejnej inwestycji. Na bardzo ruchliwym skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Zygmunta Augusta powstanie rondo.

Czytaj też Postawili pod Nowym Sączem wielką halę, teraz kończą kolejną inwestycję. Budują to aż na trzech hektarach [ZDJĘCIA]

To skrzyżowanie drogi powiatowej z drogą krajową numer 28 od lat należy do bardzo ruchliwych, ale odkąd w pobliżu przecinania się ulic Tadeusza  Kościuszki i Zygmunta Augusta została wybudowana galeria handlowa,  samochodów jeszcze przybyło. Nie tylko tworzą się korki, ale jest zwyczajnie niebezpiecznie.

Czytaj też Wykopali ponad kilometr luksusu we wsi pod Nowym Sączem

Ma to zmienić wybudowanie w tym miejscu ronda. Jak daleka jest droga od deklaracji do rozpoczęcia inwestycji? Na razie limanowski magistrat podpisał umowę na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej.  Za blisko 180 tysięcy złotych zrobi to wyłoniona w przetargu firma ze Świniarska.

Czytaj też Najbardziej tajemniczy i najbogatszy polski miliarder buduje to niedaleko Nowego Sącza  

Kiedy inwestycja ruszy?  Terminów na razie  miasto nie podaje. ([email protected]) zdjęcie ilustracyjne , fot. MPDziękujemy za przesłanie błędu