Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
01/12/2020 - 10:00

Kończą budować wielopoziomowy parking. Takiej inwestycji jeszcze u nas nie było

Nerwowe krążenie w kółko i ani jednego wolnego miejsca, gdzie można zostawić auto. Takie kłopoty to codzienność nie tylko w Nowym Sączu. Także w Limanowej. W Sączu z tą udręką kierowcy zostaną, w Limanowej problem rozwiązali. Na finiszu jest już budowa podziemnego parkingu. Ale jakiego! Takiego, który ma aż trzy poziomy. Tej inwestycji Nowy Sącz może Limanowej tylko pozazdrościć.

W centrum Limanowej, gdzie ciągle są kłopoty ze znalezieniem wolnego miejsca na postawienie auta, dobiega końca rozpoczęta rok temu budowa nowego parkingu. I to jakiego! Trzypoziomowego. Zlokalizowany obok bazyliki, pomieści blisko trzysta samochodów.  Będą też sanitariaty i miejsce na rowery. Poziomy połączy winda i klatki schodowe. Wjazd i wyjazd na nowy parking będzie od strony ulicy księdza Łazarskiego.

Czytaj też W koronakryzysie budują w Krynicy pięciogwiazdkowy hotel „na bogato” [ZDJĘCIA] 

Miastu inwestycję udało się zrealizować, bo samorząd dogadał się z parafią, która udostępniła grunty pod budowę. To pobliskie sąsiedztwo z limanowską bazyliką wymusiło architektoniczną formę, która dobrze współgra z sąsiednimi budynkami, między innymi ołtarzem polowym.

Samorząd pieniądze z opłaty użytkowników chce przeznaczyć na spłatę zaciągniętego na inwestycje kredytu wynoszącego ponad 5 milionów złotych. Wedle szacunków miasta da się to zrobić tylko z przychodów za parking, ale oddanie bankowego długu może potrwać kilkanaście lat. Koszt całej inwestycji to blisko 10 milionów złotych.

Czytaj też Na dziesięciu hektarach budują u nas rekreacyjne cudo za 16 milionów [ZDJĘCIA]

Wedle zapowiedzi limanowskiego magistratu, parking zostanie otwarty w pierwszym kwartale przyszłego roku. ([email protected], fot. UM Limanowa)Dziękujemy za przesłanie błędu