Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
26/08/2018 - 20:55

Koloseum w Nowym Sączu?! Co rzeczywiście budują przy Lwowskiej? [ZDJĘCIA]

Sądeccy przedsiębiorcy stają się coraz bardziej otwarci jeśli chodzi o charakter inwestycji budowlanych. Po pierwszym budynku typu open space, w którym ma swoją siedzibę firma Batim ze Starego Sącza przy ul. Lwowskiej w Nowym Sączu powstaje prawdziwe… Koloseum.

Oczywiście z tym Koloseum to trochę przesada - rzymski zabytek wybudowany został na bazie elipsy a nie koła a poza tym miał aż 188 m wysokości i 156 m szerokości - ale nie ulega wątpliwości, że inwestycja należąca do znanego sądeckiego przedsiębiorcy z branży mięsnej, Henryka Górki od dłuższego czasu rozpala wyobraźnię mieszkańców Nowego Sącza.

Zobacz też: „Wypasione” siedziby sądeckich firm czyli: jak cię widzą, tak cię piszą

Część stawia, że będzie to reprezentacyjny biurowiec, jednak informacja z tablicy na budowie brzmi dużo skromniej: budynek przemysłowo – magazynowy. Co zapewne ucieszy lokalnych patriotów obiekt został zaprojektowany przez naszych rodzimych, sądeckich architektów a gotowy ma być już w przyszłym roku.

Na razie powstały prawie trzy kondygnacje. Czy na tym koniec? Przekonamy się już niebawem. Jedno jest pewne, czegoś takiego jeszcze w naszym mieście nie było. Tylko czy podobny budynek rzeczywiście może być funkcjonalny? Na pewno wymaga sporych umiejętności od wykonawców. A Wam jak się podoba?

ES [email protected] Fot.: ESDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI