Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
29/11/2023 - 06:30

Kolejne nowe projekty domów do wykorzystania za darmo. Powierzchnia 120-180 metrów kwadratowych

Bezpłatne projekty domów dostępne na dodatek przez Internet są prawdziwym hitem i jak można sądzić – dużą pomocą dla zdecydowanych na budowę własnego domu. Pobrano już blisko 80 tys. projektów, głównie domów o powierzchni 70 metrów kwadratowych gdyż od tego zaczęło się to przedsięwzięcie. W tym roku zaś bezpłatna oferta uzupełniana jest o projekty domów większych – 120- i 180-metrowych.

Na stronie internetowej Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego (GUNB) dostępne są nowe cztery projekty bezpłatnych domów. To prace, które zwyciężyły w konkursie na projekty domów o powierzchni do 120, 150 i 180 m2. Łącznie dostępnych jest już 89 projektów. Liczba ich pobrań przekroczyła już 77 tysięcy razy.

Nowe projekty domów za darmo

Udostępniane projekty domów są przede wszystkim uniwersalne, dzięki czemu odpowiadają na potrzeby szerokiego grona przyszłych inwestorów.

– Każdy projekt można odpowiednio dostosować do danego regionu i jego specyfiki. Tutaj jest pełna dowolność – podkreśla Dorota Cabańska, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Na stronie gunb.gov.pl udostępnione właśnie zostały cztery nowe projekty dużych domów o powierzchni powyżej 120 m2. Są to projekty:

  • Sebald – nowoczesny dom dla 4-osobowej rodziny o powierzchni ok. 120 m2
  • Sebald (wariant II) – nowoczesny dom dla 4-osobowej rodziny o powierzchni ok. 120 m2
  • Castor 180 – duży, tradycyjny dom o powierzchni ok. 180 m2
  • Castor 180 (wariant II) – duży, tradycyjny dom o powierzchni ok. 180 m2

Główne założenie: projekty do zrealizowania na każdą kieszeń

Założeniem konkursu na projekty domów o powierzchni do 120, 150 i 180 mkw było opracowanie projektu, który spełnia typowe oczekiwania 4-osobowej rodziny i zapewnia m.in. uniwersalność rozwiązań konstrukcyjno-materiałowych, prostej realizacji czy optymalizacji kosztów budowy.

Projekty miały także odznaczać się uniwersalną formą architektoniczną, która pozwala na łatwą adaptację budynku do lokalnych uwarunkowań przestrzennych.

Oznacza to, że udostępnione projekty architektoniczne domów mogą być dostosowane m.in. do obowiązujących przepisów czy potrzeb danej działki, które wynikają z lokalnych uwarunkowań przestrzennych. Nie ma zatem przeszkód, aby projekty były wykorzystywane na terenie całego kraju, np. na terenach górskich.

Aby skorzystać z projektów, wystarczy wypełnić formularz kontaktowy i pobrać projekt ze strony internetowej gunb.gov.pl z katalogu projektów.  ([email protected]) fot. sandid/pixabay  © Materiał chroniony prawem autorskim

Oto aktywny link do strony internetowej Głównego Urzędu Nadzoru BudowlanegoDziękujemy za przesłanie błędu