Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
08/03/2014 - 08:03

Klub Integracji Społecznej – pomoc dla długotrwale bezrobotnych

Pomoc psychologa, konsultacje z doradcą zawodowym, a przede wszystkim kursy zawodowe i płatne 6-miesięczne staże zawodowe – między innymi z takich form pomocy korzystają osoby długotrwale bezrobotne, czyli zarejestrowane co najmniej 24 miesiące w Powiatowym Urzędzie Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego, biorące udział w projekcie „KIS – razem damy radę”.
- Klub Integracji Społecznej powstał w Nowym Sączu w pierwszej połowie 2013 roku. Do końca minionego roku z jego pomocy skorzystało (i korzysta nadal) ok. 50 osób. W tym roku przyjęliśmy kolejnych 55 osób, które w porozumieniu z doradcą zawodowym opracują swój Indywidualny Plan Działania, by na jego podstawie m.in. zrealizować kurs zawodowy i wziąć udział w stażu – mówi Alina Garwol z Klubu.
Udział w projekcie pierwotnie przewidziano dla 100 osób, ale już udało się objąć pomocą większą liczbę potrzebujących.
Członkiem KIS-u zostały osoby, które są mieszkańcami powiatu nowosądeckiego między 15 a 64 rokiem życia, który przeszły proces rekrutacji, polegający m.in. na ocenie stopnia motywacji do zmiany swojego życia, głównie zawodowego – dodaje A. Garwol. – Zakończyliśmy już drugą rekrutację i udało nam się pozyskać w tej edycji możliwość pomocy większej liczbie osób.
W specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, w którym mieści się Klub Integracji Społecznej, osoby bezrobotne spotykają się z psychologiem, doradcą zawodowym, biorą udział w szkoleniach (m.in. z prawa pracy czy poruszania się po rynku pracy). Mogą tam także korzystać z komputera z dostępem do Internetu oraz urządzeń biurowych. Cały proces przywracania uczestników do aktywności i samodzielności w życiu zawodowym zawiera także 1-miesięczny (ok. 150-godzinny) kurs/szkolenie zawodowe, które ma dostarczyć osobie bezrobotnej nowych kwalifikacji, lub uzupełnić dotychczasowe (za udział w szkoleniu bezrobotni otrzymują stypendium). Po nim następuje 6-miesięczny płatny staż zawodowy, podczas którego uczestnicy nabywają umiejętności i doświadczenia, które pomogą im w przyszłym życiu zawodowym.
- Już teraz pracodawcy, którzy byliby zainteresowani organizacją dla naszych uczestników staży mogą się zgłaszać i rejestrować w Klubie Integracji Społecznej – zapewnia A. Garwol. – Dla firm organizacja stażu nie generuje żadnych kosztów, wszystkie obciążenia są po naszej stronie.
Zainteresowani pracodawcy powinni kontaktować się z biurem projektu, gdzie otrzymają wszelkie informacje i niezbędne dokumenty. Mieści się ono w budynku dawnego Optimusa w Nowym Sączu, ul. Nawojowska 118, pokój 101 na I piętrze. Telefon: 601 320 540 (Plus). Informacje także na stronie: www.kis.europaplus.pl


***Tekst sponsorowany***

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu