Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
11/04/2017 - 08:55

W Podolu-Górowej wreszcie będą mieć chodnik

Mieszkańcy Podola-Górowej wreszcie doczekają się chodnika. Inwestycja zostanie sfinansowana wspólnie przez powiat nowosądecki i Gminę Gródek nad Dunajcem.

Dla mieszkańców Podola-Górowej skończy się niebezpieczne chodzenie poboczem ruchliwej jezdni. Wreszcie rozpocznie się budowa długo wyczekiwanego chodnika przy drodze powiatowej Niecew - Podole Górowa.

Chodnik o długości 900 metrów, zakończony zatoką autobusową, pobiegnie od skrzyżowania z drogą wojewódzką w kierunku Górowej.

Inwestycja będzie wspólnym przedsięwzięciem Gminy Gródek Gródek nad Dunajcem i powiatu nowosądeckiego. Gródecki samorząd da na budowę chodnika 350 tys. złotych., a starostwo 300 tys.

- W ubiegłym roku władze naszej gminy podjęły decyzję o przygotowaniu dokumentacji projektowej. Kiedy projekt z pozwoleniami był gotowy, niezwłocznie zaproponowano Zarządowi Powiatu Nowosądeckiego wspólną realizację tej inwestycji, którą oszacowano na kwotę 671 tys. zł - mówi Wojciech Błażusiak, szef inwestycji w Gminie Gródek nad Dunajcem.

Budowa chodnika powinna się rozpocząć najpóźniej w drugiej połowie maja.

Władze gródeckiego samorządu liczyły na to, że z gminnego budżetu uda się jeszcze zbudować drugi chodnik – przy drodze powiatowej w Rożnowie. Na razie jednak, choć gmina opracowała już dokumentacje i uzyskała niezbędne pozwolenia, na realizacje inwestycji trzeba poczekać. 

(ami). fot. google mapsDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020