Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
23/01/2023 - 15:00

Kiedy zmodernizują amfiteatr na Zapopradziu w Muszynie?

Muszyna opracowuje dokumentację projektową przebudowy i rozbudowy amfiteatru na Zapopradziu. Miasto tylko wtedy zrealizuje inwestycję, jeśli otrzyma dofinansowane. Koszt może wynieść nawet 12-15 mln złotych.

Muszyna stara się o zadaszenie amfiteatru na Zapopradziu. Ma już, na razie jeszcze wstępną, wizualizację jego przebudowy i unowocześnienia. Jednak zanim władze podejmą dalsze kroki w tej sprawie, od września 2022 trwają konsultacje z mieszkańcami.

-Jesteśmy w trakcie opracowania dokumentacji projektowej przebudowy i rozbudowy amfiteatru, w lipcu 2022 roku została podpisana umowa. Koszt to ponad 300 tyś zł, a czas wykonania projektu około rok.- tłumaczy zastępca burmistrza Włodzimierz Tokarczyk.

-Projekt zostanie zrealizowany, jeśli otrzymamy bardzo duże dofinansowane, gdyż koszt jest znaczny. Może to być nawet 12-15 mln. złotych.

Amfiteatr na Zapopradziu w Muszynie od ponad 12 lat służy do organizowania rozmaitych okolicznościowych wydarzeń. Wstępny projekt przebudowy i rozbudowy obiektu ma zadaszenie, a także profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie. Zostanie nie tylko odnowiona widownia, ale także zaplecze sceniczne. (MK) fot. ilustracyjne (MK), wizualizacja UMiGMuszynaDziękujemy za przesłanie błędu