Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
29/11/2022 - 16:30

Kiedy wybudują drugą nitkę obwodnicy w Muszynie?

Co dalej z drugą nitką obwodnicy Muszyny, mającą biec w kierunku Słowacji? Pierwszy etap budowy drogi ukończono w 2013 roku. Obecnie miasto przygotowuje raport i będzie się starać o wydanie decyzji środowiskowej.

Co dalej z drugą nitką obwodnicy Muszyny, mającą biec w kierunku Słowacji? Pierwszy etap budowy drogi ukończono w 2013 roku. Starania o drugą jej część, biegnący w stronę Leluchowa i Słowacji, trwają od kilku lat. 

Czy uda się wybudować obwodnicę Muszyny w najbliższym czasie? Na jakim etapie jest inwestycja? Droga ma liczyć osiem kilometrów. 

W czerwcu 2021 roku Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie wydała decyzję środowiskową dla budowy kolejnego etapu obwodnicy. Od decyzji tej wniesiono odwołania.

- Obecnie jesteśmy na etapie przygotowania raportu. Jeśli zostanie on zakończony, będziemy starać się o wydanie środowiskowej oraz pieniądze. - wyjaśnia burmistrz Jan Golba. 

-Byłoby bardzo żle, gdyby inwestycja została zaniechana. Jeśli takich rozwiązań komunikacyjnych się nie wprowadzi, przyszłe pokolenia będą miały poważny problem lub będą wprowadzane rozwiązania, które chluby nam nie przyniosą.

A budowa estakad, a to nas czeka, w takich miejscowościach, jak kurorty to nieporozumienie. A tym się skończy, bo liczba samochodów nie będzie się zmniejszać.

(MK). fot. ilustracyjne (MK).Dziękujemy za przesłanie błędu