Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
18/08/2019 - 11:35

Kiedy ruszy budowa kanalizacji w Moszczenicy Niżnej?

Rozbudowa kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Stary Sącz trwa w najlepsze. Gmina już ogłosiła przetarg na kolejny etap inwestycji, czyli na budowę kanalizacji w Moszczenicy Niżnej. Wybrany wykonawca będzie musiał zrealizować zadanie do listopada 2019 roku.

Przypomnijmy. W sierpniu zeszłego roku władze samorządu zadecydowały o rozszerzeniu projektu  rozbudowy kanalizacji na kolejne cztery sołectwa: Moszczenicę Wyżną i Niżną, Mostki i Gołkowice Dolne. By można było mówić o konkretach, datach rozpoczęcia prac potrzebna była najpierw zgoda radnych a potem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, z którego pochodzi lwia część dofinansowania, które otrzymała gmina na kanalizację i kolejne 35 mln 600 tys. zł.

Zobacz też: Stary Sącz: wszystko, co chcecie wiedzieć o budowie kanalizacji jest tu

Dlaczego wybrano akurat te miejscowości? Bo przy przyznawaniu pieniędzy unijnych, a przede wszystkim rozszerzaniu projektów brana jest pod uwagę również ich spójność. Wszystkie wymienione miejscowości graniczą ze sobą i przede wszystkim ze Starym Sączem, co pozwoli na budowę wspólnego,  jednolitego systemu kanalizacyjnego.

Warto też pamiętać o tym, że przy ul. Stefana Batorego 30 (naprzeciw Urzędu Miejskiego, w budynku gdzie do tej pory funkcjonowały delikatesy Centrum) na drugim piętrze funkcjonuje Biuro Nadzoru Budowy, w którym wszyscy zainteresowani mogą sprawdzić, którędy zaplanowano położenie instalacji w odniesieniu do konkretnych działek oraz ustalić dokładny termin, w którym wykonawcy wkroczą na ich teren w ramach poszczególnych etapów budowy sieci sanitarnej. Biuro otwarte jest w środy i czwartki w godzinach od 11. do 14. Gmina nie będzie ponosić żadnych dodatkowych kosztów związanych z prowadzeniem biura.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)