Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
04/10/2018 - 12:25

Kiedy Amerykanie kupią Konspol? Na razie tylko podpisali porozumienie

Po tym, jak na mieście gruchnęła wieść, że Konspol kupuje amerykański koncern, pojawiło się pytanie, kiedy transakcja zostanie sfinalizowana. Najbardziej niepokoją się sami pracownicy firmy, którzy nie wiedzą, co ich czeka i kiedy rządy w firmie przejmą Amerykanie. Sami Pazganowie w przekazywaniu informacji są powściągliwi.

- Nikt o niczym innym nie mówi, tylko o tym, kiedy ci Amerykanie zaczną tutaj rządzić - mówi jeden z pracowników Konspolu. - Wiadomo, że firma idzie na sprzedaż, ale kiedy będzie już po wszystkim, nie wiemy.

Czytaj też Konspol przejmują Amerykanie. Koniec Pazganowego królestwa kurczaków?

Przypomnijmy, że na razie sądecka spółka zawarła porozumienie z amerykańskim koncernem Cargill, ale to dopiero pierwszy krok do sfinalizowania transakcji sprzedaży.

Na pytanie "Sądeczanina", kiedy to nastąpi biuro prasowe spółki odpowiedziało, że ostateczna data jest uzależniona od terminów wydania decyzji "przez odpowiednie organy".

Czytaj też Sądecki grom z jasnego nieba. Dlaczego Pazganowie sprzedają Konspol Amerykanom?

Jakie "organy", tego spółka nie wyjaśniła. Wiadomo jednak, że chodzi o Urząd Kontroli Konkurencji i Konsumentów, o czym  donosi branżowy portal wiadomościhandlowe.pl. Firma Cargill złożyła już wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad firmą Konspol Holding.

Po sfinalizowaniu transakcji Amerykanie staną się właścicielami nie tylko dwóch zakładów produkcyjnych, także zakładu produkcji pasz, pięciu kompleksów hodowlanych, ubojni.

[email protected] fot. Jm Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)