Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
21/02/2017 - 16:05

Kaczyński idzie na wojnę z ustawą o wycince drzew?

Ledwie od nowego roku weszły w życie nowe przepisy pozwalające właścicielom działek na wycinkę drzew bez ograniczeń, pod warunkiem, że nie jest to wycinka pod cele gospodarcze, a już mówi się o zmianach w ustawie, którą ostro skrytykował …Jarosław Kaczyński.

Nową ustawę o wycince drzew, która obowiązuje od początku roku prezes Prawa i Sprawiedliwości miał ostro skrytykować podczas poniedziałkowego partyjnego spotkania. Czy to oznacza zmiany w ustawie?

Zamieszanie wokół wprowadzonej niedawno ustawy to pokłosie oburzenia i protestów aktywistów ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, po tym jak w Warszawie, w dzielnicy Śródmieście, inwestor na prywatnym terenie wyciął cały skwer. 

Przeczytaj też Donos na drzewo i kurnik, czyli dwa kroki do przodu, jeden do tyłu

W reakcji na protesty Jarosław Kaczyński miał powiedzieć, że możliwe iż w przypadku nowej ustawy doszło do pewnego rodzaju lobbingu - mówił o tym w TVN24 poseł PiS Paweł Lisiecki.

Wprowadzonych zmian broni jednak minister środowiska Jan Szyszko

- Gdy ktoś chce urządzać sobie architekturę ogrodu i chce mieć odpowiednią wielkość drzew, to może to w tej chwili zupełnie spokojnie robić - stwierdził szef resortu na antenie TVN24. Z kolei w Radiu Plus przypomniał, że ustawa jest projektem poselskim, „z którym się identyfikuje” i „jest dobry”. 

Przeczytaj też Kaczyński wysyła do sądu frankowiczów. Ile zostało z wyborczych obietnic?

.- O ile są niedociągnięcia, trzeba je poprawić, prezes Kaczyński ma rację, całkowicie się z nim zgadzam – przekonywał minister.   

Według Szyszki wycinka drzew przed urzędem dzielnicy Śródmieście w Warszawie to "sprawa dla prokuratury".

Przypomnijmy, że w nowej ustawie o wycince drzew, zniesiony został obowiązek uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów. Obecnie prywatni właściciele nieruchomości mogą bez zezwolenia usunąć drzewa lub krzewy na swoich posesjach, jeśli jest to działanie nie związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. 

(ami), fot. archiwum Sądeczanina.Info

 


Dziękujemy za przesłanie błędu