Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
12/03/2023 - 11:05

To już totalne szaleństwo. Chcą postawić w naszych Beskidach kolejną wieżę widokową [WIZUALIZACJA]

To już prawdziwy wysyp wież widokowych w naszym regionie. Niedawno jedna nowa konstrukcja stanęła na Mogielicy i Skiełku w Beskidzie Wyspowym, zaraz potem druga, na szczycie Hajdówki, w Jordanowie położonym u południowych podnóży Beskidu Makowskiego. Teraz ma być kolejna. Stanie na górze Kamionna. W nową turystyczną atrakcję finansują cztery samorządy. Inwestycję pilotuje gmina Limanowa, na terenie której usytuowany jest szczyt.

Rosną u nas jak grzyby po deszczu wieże widokowe

Ta najnowsza stanęła niedawno szczycie Hajdówki, w Jordanowie położonym u południowych podnóży Beskidu Makowskiego.

Mierzy osiemnaście metrów wysokości. Jest podświetlona, wyposażona w lunetę, mapy widokowe i system kamer. Jej drewniana konstrukcja została zaprojektowana na planie prostokąta o wymiarach o długości blisko jedenastu metrów i szerokości ponad ośmiu metrów.  

czytaj też Dlaczego Nowy Sącz jest miastem, które turyści tylko mijają po drodze [WIDEO]

Tam też postawią wieżę

Teraz w Beskidzie Wyspowym zbudują kolejną wieżę widokową, na górze Kamionna.  Na inwestycję  składają się cztery samorządy. Gmina Limanowa i Laskowa oraz Trzciana i Żegocina, gminy położone w powiecie  bocheńskim.

Ponieważ  szczyt góry, na  którym stanie konstrukcja leży na terenie gminy Limanowa, dlatego tamtejszy samorząd pilotuje przedsięwzięcie.

Na razie wieżę na Kamionnej można podziwiać na wizualizacji

Na razie konstrukcję zwieńczy zadaszony taras o powierzchni sześćdziesięciu czterech metrów kwadratowych. Firma, która przetarg wygra, ma  postawić wieżę w pół roku.

czytaj też Małopolski radny Tomasz Urynowicz: marszałek Kozłowski powinien tu siedzieć w pierwszym rzędzie [WIDEO]  

Kamionna, zwana dawniej Makowicą, Jeziernikiem lub Patrią mierzy ponad  osiemset metrów wysokości.  Jej stoki znajdują się w obrębie miejscowości Żegocina, Rozdziele, Laskowa, Młynne, Makowica i Kamionna[3]. Od zachodu sąsiaduje z Pasierbiecką Górą od wschodu jej stoki opadają do Przełęczy Widoma.([email protected])  fot, UG ŻegocinaDziękujemy za przesłanie błędu