Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
10/01/2017 - 07:55

Jeszcze w tym roku ruszy budowa mostu heleńskiego. Jest już ponad 50 mln na inwestycję

Nowy Sącz otrzymał 24,5 miliona złotych unijnej dotacji na budowę nowego mostu Heleńskiego, poinformował resort rozwoju. Pieniądze na inwestycję, 26 mln złotych zarezerwowano też w tegorocznym budżecie miasta.

O rozstrzygnięciu konkursu na dofinansowanie unijnych  inwestycji drogowych w miastach na prawach powiatu poinformował właśnie resort rozwoju.

Nowy Sącz znalazł się wśród 16 miast powiatowych  ubiegających się o realizacje kluczowych  dla swojego rozwoju inwestycji drogowych.  Do rozdysponowania z unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 było w sumie  2,15 mld złotych. Naszemu miastu przyznano 24 511 403,44 zł dofinansowania. To  27 proc. wartości inwestycji szacowanej na 90 813 990,00 zł.

Wedle zapewnień prezydenta Ryszarda Nowaka inwestycja, której integralną część stanowią ułatwiające wjazd na nowy most dwa ronda -pod Basztą Kowalską i  przy ulicy Krakowskiej - rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Przeczytaj też Nowy Sącz: Korki - zmora kierowców 

Na tę inwestycję czekały tysiące kierowców, którzy dzień w dzień tkwili w korku by przeprawić się z jednej części miasta na drugą.

Wysłużony most Heleński, który od dawna jest w złym stanie technicznym remontowany był tylko doraźnie. Na dwóch pasach jezdni, szczególnie w godzinach szczytu, kierowcy tracili czas w gigantycznym korku.

Przeczytaj też Nowy Sącz: Jak odciąć Helenę od miasta? Wystarczy stłuczka pod zamkiem 

Nowy most wreszcie ułatwi komunikację. Przeprawa przez Dunajec będzie mieć cztery pasy ruchu.

Przeczytaj też Nowy Sącz: Korki - zmora kierowców 

 (ami), fot. A.M

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu