Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
17/03/2020 - 22:50

Jesteś przedsiębiorcą? Podziel się z nami swoją historią

Sądecczyzna to region ludzi przedsiębiorczych. Dla jednych to efekt specyficznej subkultury lachów sądeckich, dla innych jeden z rezultatów zainicjowanego w 1958 przez m.in. Kazimierza Węglarskiego Eksperymentu Sądeckiego.

Sądecka gospodarka
Według jednej z sądeckich historii Premier Cyrankiewicz miał w okolicy Nowego Sącza babcię, podczas jednej z wizyt został zachęcony przez miejscowych przedsiębiorców do rozluźnienia państwowej kontroli nad lokalną gospodarką. Oprócz ulepszonych dróg Program miał wpłynąć na pobudzenie lokalnej przedsiębiorczości, w ramach której powstawały ośrodki turystyczne i uzdrowiskowe.

Dzisiaj o fenomenie miasta milionerów słyszy cała Polska – jesteśmy obszarem, w którym liczba milionerów przypadających na 1000 mieszkańców jest największa w kraju i już w 2015 roku przekroczyła 140 osób, wyprzedzając tym samym Warszawę. Wystarczy spojrzeć na listę 100 Najbogatszych Polaków, stale ok. 20% osób z zestawienia jest związana z regionem małopolskim i spora część z nich z Sądecczyzną.

Bezpośrednio wywodząc się z niego jak np.: rodzina Pazganów, Ryszard Florek, Andrzej Wiśniowski czy rodzina Koralów. A pośrednio jak jeden z najmłodszych na szczycie listy Forbesa Tomasz Domogała inwestujący w NOWOMAG czy Zbigniew Jakubas – właściciel Newagu.

W obecnej sytuacji związanej z wybuchem pandemii COVID-19 tzw: koronawirusa to właśnie przedsiębiorcy, nie tylko z pierwszych stron gazet znajdują się w ciężkiej sytuacji. Lokale do których chodziliśmy, miejsca rozrywki i rekreacji pozostają zamknięte. W tej sytuacji wielu spośród nich boryka się już z problemem utraty płynności finansowej.

Jako medium lokalne ukazujemy wydarzenia związane z koronawirusem na sądecczyźnie. Chcemy również przedstawić historie osób, które prowadzą działalność gospodarczą czy firmy. Tak, abyśmy jako społeczność, wspierali swoich przedsiębiorców, kupując lokalne produkty oraz wykazali się zrozumieniem. Oraz ulepszyli przepływ informacji i komunikację między przedsiębiorcami, przekazując wskazówki i porady.

Dlatego też jeśli chcesz się podzielić z nami swoją historią i przemyśleniami o tym w jaki sposób radzić sobie w nowej rzeczywistości napisz na mail: [email protected]. Wywiady będziemy przeprowadzać wyłącznie online - #zostańwdomu (JB)







Dziękujemy za przesłanie błędu