Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 7 sierpnia. Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana
28/11/2017 - 09:35

Jakość drogi w końcu dorówna nazwie. Trakt św. Kingi będzie przebudowany

Optymistyczne wieści ze Starego Sącza. Wszystko wskazuje na to, że gmina już w przyszłym roku będzie mogła rozpocząć przebudowę jednej z najważniejszych starosądeckich arterii, czyli Traktu św. Kingi.

- Nie ma jeszcze decyzji ostatecznych, ale nasz projekt inwestycyjny obejmujący przebudowę Traktu świętej Kingi i ulicy Papieskiej, czyli tego fragmentu drogi, który przejęliśmy częściowo nieodpłatnie od PKP jest na 14 miejscu listy rankingowej w Małopolsce – informował na wczorajszej (27 listopad) sesji burmistrz Jacek Lelek.

Zobacz też: Stary Sącz: Będą lewoskręty na skrzyżowaniu Traktu św. Kingi z DK-87!

Wniosków o dofinansowanie było aż 46, 21 uzyska dofinansowanie. Już w trakcie sesji okazało się, że projekt w wyniku odwołań innych beneficjentów spadł na liście o jedno oczko, ale nie będzie to miało wpływu na ostateczna decyzję o finansowaniu.

Lista obecnie poszła do akceptacji do ministra. Wartość zadania to 6 milionów złotych z czego 3 miliony pochodzić będą ze wspomnianego dofinansowania. Resztę gmina wyłoży z własnych środków a inwestycja ta jest na pierwszym miejscu na liście wydatków ujętych w projekcie budżetu na 2018 rok.

Zobacz też: Uwaga! Tu można zniszczyć nadwozie, ale za to powstaje bezpieczne skrzyżowanie [WIDEO]

Dlaczego ta inwestycja jest tak ważna dla starosądeckiego samorządu? Bo Trak św. Kingi, to jedna z najważniejszych arterii prowadzących do miasta a dokładnie do jego najważniejszych punktów na jego turystycznej mapie: Klasztoru Sióstr Klarysek i Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania.

Przebudowa Traktu to również konsekwencja przebudowy jego skrzyżowania z drogą krajową nr 87, gdzie GDDKiA kończy właśnie budowę lewo i prawoskrętów. Z kolei przebudowany odcinek ulicy Papieskiej z drugiej strony połączy się z przebudowywanym skrzyżowaniem DK-87 - Papieska. 

ES [email protected] Fot.: archiwum Sądeczanin.info i UM SSDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)