Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
28/05/2024 - 08:20

Jaki ma majątek? Zaglądamy do kieszeni nowego sądeckiego starosty Tadeusza Zaremby

Nikt nie lubi zaglądania do portfela, ale kiedy ktoś decyduje się na karierę samorządowca, rad nierad musi publikować oświadczenie majątkowe. Na zakończenie poprzedniej kadencji w sądeckiej radzie powiatu ze swojego stanu posiada musiał się „wyspowiadać” Tadeusz Zaremba, który teraz w starostwie trzyma w władzę. Jak mu się powodzi? Źródeł dochodów miał kilka.

Co można wyczytać z zeznania majątkowego nowego starosty nowosądeckiego, który jeszcze niedawno był prezesem zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego?

Tak mieszka Tadeusz Zaremba

 Ma dom o powierzchni blisko 134 metrów kwadratowych, wart 600 tysięcy złotych. W oświadczeniu majątkowym starosty widnieje też czternastoarowa działka, na której stoi dom o wartości 80 tysięcy złotych. Inne nieruchomości to budynek gospodarczy o powierzchni 50 metrów kwadratowych wyceniony na 100 tys. złotych. Zaremba ma też jedną czwartą udziału w drodze, która stanowi część sześcioarowej działki. Wartość to 4 tys. złotych.

Czytaj też „Oni się tam nienawidzą”. Małopolski sejmik nadal bez marszałka. Walki PiS-owskich buldogów pod dywanem ciąg dalszy

 Ile zarobił w ubiegłym roku?

Jako prezes państwowej spółki Krakowski Park Technologiczny, w 2023 Zaremba zarobił nieco ponad 342 tysiące złotych. Inne źródła dochodu to członkostwo w radzie nadzorczej Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki PIB Rudawa, co zasiliło jego konto kwotą ponad 41 tys. złotych. Praca na umowę-zlecenie dla Instytutu Zootechniki PIB pozwoliła mu zarobić 54 tysiące złotych.

W swoim oświadczeniu majątkowym obecny starosta wymienia jeszcze ponad 25 tysiecy złotych, które przyniosło mu zasiadanie w radzie programowej Radia Kraków. Do tego dochodzą jeszcze 4 tysiące zł jako zwrot kosztów dojazdu.

Czytaj też Czytaj też Nowy sądecki starosta Tadeusz Zaremba ma pod ręką kadrową miotłę w urzędzie

Jak i jest stan konta nowego starosty

W dwóch bankach zgromadził w sumie nieco ponad 10 tysięcy złotych. Do spłacenia ma blisko 220 tysięcy złotych kredytu zaciągniętego na budowę domu jednorodzinnego. Jest też pożyczka konsumencka na sumę 14 tysięcy złotych oraz pożyczka na instalacje fotowoltaiczne, ponad 11 tysięcy złotych.

Oszczędności, dochody, dom jak i działki to małżeńska współwłasność majątkowa, podobnie jak dwa samochody: Suzuki Vitara rocznik 2017 oraz Suzuki Grand Vitara z 1997 roku. ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu