Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 czerwca. Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława
21/06/2022 - 13:05

Jak zadbać o swoje włosy? Cztery rady od specjalisty z Pracowni Fryzjerskiej

O pielęgnacji włosów opowiedziała nam Kinga Pękala z Pracowni Fryzjerskiej przy ulicy Broniewskiego 28/1 w Nowym Sączu.

Wyniszczająca moda
- Podstawą koloryzacji tak naprawdę jest pielęgnacja – zauważa Kinga Pękala. – Ważne jest przeprowadzenie procesu koloryzacji w taki sposób, aby nie zniszczyć włosów.

W ostatnich latach modne było rozjaśnianie włosów – nawet bardzo ciemnych – i farbowanie ich na jasny blond. – Niestety, ta moda na rozjaśnianie przełożyła się na to, że do naszego salonu przychodzi wiele klientek z pokruszonymi, spalonymi i zniszczonymi włosami – mówi specjalistka.

- W wielu przypadkach okazywało się, że usługa koloryzacji była wykonywana bez względu na kondycję włosa. To sprawia, że później włosy nie chcą rosnąć, kruszą się, bądź stają się matowe – dodaje właścicielka Pracowni Fryzjerskiej Kingi. – Wielokrotnie pomagałyśmy i pomagamy klientom w odbudowaniu struktury włosa po takiej koloryzacji.

W tym celu można skorzystać z szeregu usług pielęgnacyjnych. – Zanim opracujemy indywidualny tok kuracji naprawczej włosa, badamy jego kondycję. Przeprowadzamy specjalny test, żeby sprawdzić jego porowatość i nawilżenie – wyjaśnia Kinga Pękala. – Trudno powiedzieć, ile trwa taki program regenerujący, bo każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie. Trzeba nastawić się nawet na taki rok naprawczy.

– Ważne jest, aby znać historię włosa. Musimy wiedzieć jakie zabiegi były wykonywane na włosach, czy były rozjaśniane i koloryzowane – tłumaczy nasza rozmówczyni. Włosy o długości do ramion to mniej więcej 2-, 3-letnia historia.

Rozjaśnienia i blond koloryzacje odchodzą już w zapomnienie. Teraz klientki stawiają na naturalne kolory z refleksami. – W letnich miesiącach na pewno spotkamy też osoby, które postawią na odważną koloryzację. W tym sezonie królują pastelowe róże i fiolety, ale pojawić się mogą także neonowe wstawki – snuje prognozy Kinga Pękala. Do łask wraca również trwała i fale.

Cztery ważne rady, jak dbać o włosy na co dzień
W Pracowni Fryzjerskiej Kingi przy ulicy Broniewskiego klientki i klienci mogą być pewni, że ich włosy będą zadbane i w odpowiedniej kondycji. Trzeba pamiętać, że 50 procent pracy wykonywane jest w salonie, a drugie 50 procent zależy od działań klientek w domu. Pracownicy salonu pomogą dobrać odpowiednie kosmetyki do domowej pielęgnacji włosów.

- W naszej pracowni stosujemy produkty i kosmetyki marki premium, bez amoniaku, z naturalnych składników, a nawet z biodegradowalnymi opakowaniami – dodaje Kinga Pękala. – Młodsze klientki są coraz bardziej świadome jak dbać o włosy. Inspirację czerpią z mediów społecznościowych. Chętnie korzystają z domowych masek i kosmetyków. W naszym salonie doradzamy im jak odpowiedzialnie zadbać o włosy w domu.

Kinga Pękala ma również kilka rad, do których należy stosować się w codziennym życiu, aby dodatkowo nie zniszczyć swoich włosów:

  1. Nie chodź spać z mokrymi włosami. Każda wilgoć to dodatkowe obciążenie dla włosów.
  2. Nie zapomnij o przycinaniu końcówek. Najlepiej podciąć włosy tuż nad zniszczeniami, wtedy lepiej się regenerują.
  3. Uważaj na gumki i frotki, które mogą zniszczyć strukturę twoich włosów.
  4. Jeśli nosisz torebkę, dbaj o to, aby pasek na ramieniu nie przyciskał włosów. Nie wyciągaj włosów spod paska na siłę, ponieważ możesz doprowadzić do poważnych uszkodzeń mechanicznych.

- Wiele problemów zaczyna się od końca włosa. Nie wolno również bagatelizować faktu, że włosy współpracują z naszym organizmem i wiele problemów „wewnętrznych” objawia się złą kondycją włosa – zauważa ekspertka. – Warto także wiedzieć, co dzieje się, u jego nasady.

Poznaj swoje włosy
Właśnie dlatego Kinga Pękala planuje wprowadzić w zbliżające się wakacje w swojej Pracowni Fryzjerskiej elementy badań trychologicznych, czyli diagnozowania i leczenia dolegliwości związanych z włosami i skórą głowy. Z tą dziedziną związana jest zarówno poprzez wykształcenie, jak i doświadczenie.

Za pomocą specjalnej mikrokamery można zbadać skórę głowy klientki bądź klienta. Takie dokładne badanie pomoże w określeniu z jakimi problemami zmagają się włosy u nasady. Wbrew pozorom przetłuszczone włosy czy łupież mogą mieć różne przyczyny.

Fryzjer ciągle się uczy
Kinga Pękala pracuje w branży fryzjerskiej 15 lat. – Moja przygoda z fryzjerstwem zaczęła się bardzo przypadkowo, ale tak mi się spodobało, że wkręciłam się do reszty – mówi właścicielka Pracowni Fryzjerskiej. Już od dwóch lat salon przyjmuje klientów przy ulicy Broniewskiego 28/1 w Nowym Sączu.

Pani Kinga wielokrotnie brała również udział w szkoleniach i akademiach prowadzonych przez idolów wielu fryzjerów. – W naszym zawodzie trzeba się uczyć cały czas – uważa nasza rozmówczyni. – Musimy nadążać za zmieniającą się modą, ale też produktami, technologią czy materiałami.

Pracownia Fryzjerska Kingi to nie tylko usługi fryzjerskie, ale również usługi barbera, zabiegi na twarz, manicure oraz pedicure. Z pełną ofertą salonu można zapoznać się TUTAJ.

Pracownia Fryzjerska Kingi
https://www.salonpieknosci-pekala.pl/
ul. Broniewskiego 28/1, Nowy Sącz
tel.: 508 086 138
e-mail: kinulkas21@gmail.com

Odwiedź Pracownię Fryzjerską Kingi w Nowym Sączu
Pracownia Fryzjerska Kingi znajduje się przy ulicy Broniewskiego 28/1 w Nowym Sączu. Tutaj klienci i klientki mogą być pewni, że ich włosy będą zadbane i w odpowiedniej kondycji. (Fot. SS oraz Pracownia Fryzjerska Kingi)

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu