Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
10/01/2020 - 19:55

Jak wygląda oczyszczalnia ścieków, której remont kosztował milion zł? [ZDJĘCIA]

Właśnie dobiegły końca prace remontowo-modernizacyjne oczyszczalni ścieków w miejscowościach Łososina Dolna i Tęgoborze. Przedsięwzięcie było konieczne, aby teren był wolny od zanieczyszczeń. Wygląda na to, że budowanie gminy przyjaznej środowisku jest kosztownym zadaniem.

W ramach podpisanej umowy na realizację zadania związanego z przebudową gminnych oczyszczalni ścieków w Łososinie Dolnej i Tęgoborzu gmina Łososina Dolna wyremontowała ciągi technologiczne obydwu oczyszczalni.

Całkowicie wymieniono również sprzęt wymagający naprawy, między innymi urządzenia służące do napowietrzania oczyszczalni, liczne rurociągi i armaturę wewnątrz budynku, układy sterowania oraz wskaźniki służące do dokonywania pomiarów ścieków.

Dzięki temu oczyszczalnia będzie działała efektywniej i sprawniej. Polepszą się także parametry usuwania zanieczyszczeń, przez co dalsze elementy technologiczne będą funkcjonowały bezawaryjnie. Wyposażenie oczyszczalni w tzw. sitopiaskowniki zapewni wydzielenie ze ścieków części mineralnych (piasku), tłuszczu oraz stałych zanieczyszczeń już na etapie ich mechanicznego oczyszczania.

Zobacz także: Świąteczny koncert w Centrum Kultury i Promocji

Budowanie gminy przyjaznej środowisku kosztuje. Koszt remontu oczyszczalni ścieków osiągnął prawie milion złotych. Łososina Dolna jest gminą rolniczo-sadowniczo-turystyczną, dlatego stan środowiska, a w szczególności wody, ma duże znaczenie. Remont oczyszczalni ścieków to inwestycja na przyszłość. Następnym przedsięwzięciem będzie dalsza rozbudowa infrastruktury kanalizacyjnej.

[email protected], fot. UG Łososina Dolna

Jak wygląda oczyszczalnia ścieków, której remont kosztował milion zł? [ZDJĘCIA]
Galeria zdjęć


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)