Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 kwietnia. Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany
26/02/2020 - 17:00

Jak w Łącku chcą ulżyć małym przedsiębiorcom

Ciągle zmieniające się przepisy, które są coraz bardziej skomplikowane i stosy dokumentów do wypełnienia, to zmora małych firm, których w przeciwieństwie do dużych, nie stać na zatrudnianie księgowych czy prawników. Niektóre samorządy postanowiły ruszyć przedsiębiorcom z odsieczą i oferują darmowe porady. Tak zrobili w Łącku.

Czy wszyscy przedsiębiorcy mają obowiązek rejestracji w bazie danych o produktach i opakowaniach, który umożliwi skuteczną kontrolę rynku gospodarki odpadami? Niektórzy właściciele mają z tym kłopoty, podobnie jak z wieloma innymi przepisami dotyczącymi kwestii związanych z ochroną środowiska.

Czytaj też Chcą u nas budować wieżę widokową na Górze Zakochanych. Będzie turystyczny hit?  

Duże firmy mają swoich księgowych i prawników, tych małych na to nie stać. Niektóre samorządy postanowiły ruszyć przedsiębiorcom z odsieczą i oferują darmowe porady. Tak zrobili w Łącku.  W urzędzie gminy będzie można skorzystać z pomocy ekodoradcy.

Podczas indywidualnych spotkań przedsiębiorcy, otrzymają nie tylko informacje na temat  bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami. Dowiedzą się  się też jak wdrażać  nowoczesne technologie i rozwiązania  w zakresie ochrony środowiska – informuje urząd gminy w Łącku.

Czytaj też Co to za inwestycja. Chcą puścić rurę pod mostem na Dunajcu 

Oprócz tego będzie też można  zdobyć informacje na  temat źródeł finansowania inwestycji związanych z energią odnawialną i efektywnością energetyczną.  

Ekodoradca będzie do dyspozycji przedsiębiorców w siedzibie urzędu gminy 17 marca.

[email protected] fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu