Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 9 czerwca. Imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sławoja
22/03/2022 - 15:30

Jak działa spalarnia? Newag zaprasza sądeczan na bezpłatny wyjazd studyjny

Trwają działania informacyjno-konsultacyjne związane z projektem budowy instalacji do odzysku energii z odpadów w Nowym Sączu. Spółka NEWAG zaprasza mieszkańców do udziału bezpłatnym wyjeździe studyjnym do Konina. Pod koniec marca odbędzie się również otwarte spotkanie informacyjne.

W dniu 28 marca 2022 roku o godzinie 16.30, w jednej z hal na terenie zakładu NEWAG (wejście od ulicy Wyspiańskiego lub kładką przy dworcu kolejowym), odbędzie się otwarte spotkanie dla mieszkańców. To kolejny element prowadzonych przez NEWAG działań informacyjno-konsultacyjnych. W lutym i marcu br. zorganizowano punkty informacyjno-konsultacyjne, które funkcjonowały na terenie osiedli: Nawojowska, Wojska Polskiego, Zawady, Przydworcowe, Centrum, Gorzków, Kaduk i Stare Miasto. Pod koniec ubiegłego roku odbyły się także spotkania inwestora z Radnymi Rady Miasta oraz przedstawicielami osiedli sąsiadujących z NEWAG.

O tym, jak w praktyce działa spalarnia, będzie można przekonać się osobiście podczas bezpłatnego wyjazdu studyjnego organizowanego w dniach 31 marca – 1 kwietnia 2022 roku. Uczestnicy wizytować będą konińską instalację produkująca prąd i ciepło z odpadów.  Chętni mogą zgłaszać swój udział w wyjeździe do dnia 27 marca 2022 roku za pośrednictwem dedykowanego formularza rejestracyjnego na stronie newag.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu 789 142 222. Liczba miejsc jest ograniczona. Program wyjazdu i dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej spółki NEWAG.

Projekt budowy instalacji do odzysku energii z odpadów w Nowym Sączu znajduje się obecnie na wstępnym etapie analiz uwzględniających kryteria środowiskowe, formalno-prawne, finansowe, logistyczne i społeczne. Weryfikacji podlega także sama lokalizacja instalacji. Żadna wiążąca decyzja w sprawie inwestycji nie zapadła. Zgodnie z przepisami, etap decyzyjny oraz formalne konsultacje z udziałem społeczeństwa odbędą się dopiero po złożeniu raportu o oddziaływaniu na środowisko.

RAMOWY PLAN WYJAZDU STUDYJNEGO

31.03.2022

14:00 - Wyjazd z Nowego Sącza (teren NEWAG, ul. Wyspiańskiego 3)

21:00 – Przyjazd do Hotelu Złotogórski (Daniszew 88, 62-604 Kościelec)

21:30 – Kolacja w hotelu

01.04.2022

08:00 – Śniadanie w hotelu

09:00 – Wyjazd z hotelu do instalacji w Koninie

10:00 – Zwiedzanie instalacji w Koninie

13:30 – Obiad

22:00  – Powrót do Nowego Sącza

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu