Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
28/02/2018 - 15:30

Jak dać rybę, a nie wędkę młodym lokalnym przedsiębiorcom

Są ambitni, postawili na własny biznes, nowatorskie rozwiązania, ale nie mają siły przebicia. Z takimi problemami często zderzają się młodzi przedsiębiorcy. Można to zmienić. Najlepiej znaleźć partnerów biznesowych

Taka okazja szykuje się podczas Forum Europa - Ukraina, które wystartuje za niecałe dwa tygodnie w Rzeszowie. Organizator tej gigantycznej konferencji, Instytut Studiów Wschodnich, któremu szefuje Zygmunt Berdychowski, chce dać młodym przedsiębiorcom wędki.  

Czytaj też Zygmunt Berdychowski przeciera Ukrainie drogę do zjednoczonej Europy

- Zapraszamy startupy, młodych przedsiębiorców i innowatorów oferujących swoje produkty i usługi zarówno dla firm, jak i pojedynczych klientów - informuje biuro organizacyjne konferencji.

Jak w praktyce ma wyglądać udział w konferencji i co można zyskać? Ową wędką ma być pitching, przed liczną grupą gości i ekspertów. To sztuka szybkiej prezentacji i umiejętność sprzedania się od jak najlepszej strony.  Będzie też szansa pokazania swojego produktu lub usługi na własnym stoisku w specjalnej strefie wydzielonej dla sturtupów.

Obecność na konferencji to także szansa do poznania prezesów zarządów największych firm polskich i zagranicznych, polityków, innowatorów oraz ekspertów i zaprezentowania swoich osiągnięć i rozwiązań potencjalnym partnerom biznesowym. Także okazja do zdobycia ciekawych doświadczeń i wiedzy podczas odbywających się paneli i wydarzeń towarzyszących.

Co jeszcze? W ramach pitchingów startupowych odbędzie się konkurs, w ramach którego będzie można wygrać udział w elitarnej ścieżce Startup Session podczas tegorocznego krynickiego Forum Ekonomicznego czyli największej konferencji międzynarodowej w naszej części Europy.

Takie doświadczenia ma już za sobą Dominik Stasiak z formy Sinterit.

Udział w ścieżce Startup Session podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy dał nam wyjątkową możliwość prezentacji naszego projektu przed wybitną komisją ekspercką i zebrania niezwykle cennych uwag od osób o ogromnym doświadczeniu w biznesie i zarządzaniu. Wiedza, doświadczenie, nowe kontakty, ale też podbudowanie pewności siebie i wiary w to, że jesteśmy świetnym, zgranym zespołem tworzącym innowacyjny polski produkt - z tym wszystkim wróciliśmy do Krakowa z Krynicy!” – tak podsumował ścieżkę Startup Session podczas Forum Ekonomicznego 2017 roku Dominik Stasiak z Sinterit.

(Jmik) fot, Archiwum Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)