Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 4 marca. Imieniny: Adrianny, Kazimierza, Wacława
19/02/2021 - 13:05

Inwestycja w Muszynie za ponad 73 miliony [WIDEO]

W Muszynie zmodernizowano oczyszczalnię i przepompownię ścieków, ujęcia wody i stację uzdatniania oraz wymieniono kilometry sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Ważne dla mieszkańców przedsięwzięcie, kosztowało ponad 73 miliony złotych.

Oczyszczalnia ścieków, dwie ujęcia wody, stacja uzdatniania i przepompownia ścieków: te miejsca w Muszynie i okolicach doczekały się modernizacji po wielu latach. W ramach programu „Uporządkowanie gospodarki wodno-kanalizacyjnej na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna” wymieniono również sieć wodno-kanalizacyjną.

- Jest to niewątpliwie największa inwestycja jaka miała miejsce w Muszynie, tak pod względem zakresu jak i kosztów – mówi burmistrz miasta i gminy uzdrowiskowej Muszyna, Jan Golba. Całość przedsięwzięcia kosztowała ponad 73 miliony 200 tysięcy złotych. Na te zadania Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Muszynie pozyskało dofinansowanie w wysokości 38 milionów złotych.

Jan Golba, burmistrz Muszyny

- To przedsięwzięcie będzie miało bardzo pozytywne skutki dla dalszego rozwoju Muszyny. Nowoczesne rozwiązania zabezpieczają rozwój Muszyna na następne dziesięciolecia – podkreśla burmistrz. Uporządkowanie gospodarki wodno-kanalizacyjnej na terenie gminy i miasta posłuży również mieszkańcom. – Dostarczymy mieszkańcom dobrą wodę i nie będziemy mieli żadnego problemu z odbiorem ścieków.

Modernizacja newralgicznych punktów na mapie Muszyny znacząco wpływa również na funkcjonowanie Muszyny jako uzdrowiska. – Muszyna przy tej inwestycji będzie mogła się rozwijać dwukrotnie więcej niż to ma miejsce obecnie. Możemy przyjąć dużo więcej obiektów hotelowych, pensjonatów czy sanatoriów – wyjaśnia Jan Golba. Zobacz, które miejsca zostały zmodernizowane w ramach programu na wideo.

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu