Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
10/07/2020 - 09:00

Instalacja fotowoltaiczna i pompa ciepła. Domowe rachunki niższe o 90 procent?

Przez ostatnie dwa lata w Polsce przybyło ponad 100 tysięcy domowych instalacji fotowoltaicznych. Sprzyja temu ogólnopolski program dotacji Mój Prąd, czyli zwrot 5 tys. zł dotacji dla instalacji od 2-10kWp a także rosnące ceny prądu. Dotacja nie jest opodatkowana a formalności są maksymalnie uproszczone.

Dodatkowo obowiązuje dla osób fizycznych nadal ulga termomodernizacyjna co oznacza, że od 17 do 32 proc.  kosztów poniesionych na zakup instalacji fotowoltaicznych można odliczyć od podatku (PIT). Dodatkowo wraz z rozwojem technologii poprawiają się parametry instalacji i zwiększa uzysk np. dzięki zastosowaniu technologii PERT, MWT uzysk i wytrzymałość modułów są wyraźnie wyższe niż jeszcze kilka lat temu co także wpływa na szybszy okres zwrotu z instalacji.

W zależności od mocy instalacji, rodzaju dachu w naszych warunkach okres zwrotu zainwestowanych środków nie powinien przekraczać 6-8 lat, co przy gwarancji modułów fotowoltaicznych na 25 lat pozwoli na znaczne oszczędności w domowym budżecie już od pierwszych miesięcy po montażu.

Nabór wniosków w programie Mój Prąd jest prowadzony do grudnia 2020 lub do wyczerpania alokacji. Program cieszy się ogromnym zainteresowaniem, aktualnie wypłacono już dotacje dla ponad 47 tysięcy domowych instalacji fotowoltaicznych, dlatego nie warto odkładać decyzji, ponieważ pula za kilka miesięcy może się wyczerpać. Do programu Mój Prąd zachęca Małgorzata Kożuchowska

Nabór wniosków jest prowadzony do grudnia 2020 lub do wyczerpania alokacji. Program cieszy się ogromnym zainteresowaniem, aktualnie wypłacono już dotacje dla ponad 47 tysięcy domowych instalacji fotowoltaicznych, dlatego nie warto odkładać decyzji, ponieważ pula za kilka miesięcy może się wyczerpać.

Kompleksową obsługę od doboru instalacji poprzez realizację i wszelkie formalności z operatorem i dotacjami realizuje nowosądecka firma SOLSUM - dostawca fotowoltaiki, pomp ciepła czy stacji ładowania samochodów elektrycznych. Posiadając ponad 8 letnie doświadczenie i zrealizowane ponad 2000 instalacji stale ulepszają swoją ofertę o wysokiej jakości rozwiązania dopasowane do różnych potrzeb. W realizacjach SOLSUM mamy zarówno domowe instalacje fotowoltaiczne jak i duże projekty jak np. największy w Polsce system magazynowania energii z farmy fotowoltaicznej po współprace z firmami, samorządami, uczelniami. Galeria zdjęć z realizacjami dostępna TUTAJ

Dodatkowo w ofercie SOLSUM dostępny jest także kredyt preferencyjny koszt 0,35 proc. na sfinansowanie fotowoltaiki, pomp ciepła, dzięki czemu możemy zamiast rachunku za prąd do operatora płacić niską ratę a po kilku latach instalacja się spłaci. 

Podsumowując: Dzięki zastosowaniu instalacji fotowoltaicznej możemy obniżyć roczny rachunek za prąd o 90 proc. a także skorzystać z dotacji i kredytu na zakup instalacji.

Dotacje na pompy ciepła

Drugim źródłem finansowania jest program Czyste powietrze, który od połowy tego roku został uproszczony a dotacje zwiększone przez co ma być jeszcze efektywniej rozdzielany. W przypadku tego programu możemy uzyskać dofinansowanie na wymianę starego źródła ogrzewania na tanie w eksploatacji i obojętne dla środowiska np. pompę ciepła. Wysokiej jakości pompa ciepła typu powietrze-woda zapewnia centralne ogrzewanie w domu modernizowanym i nowo budowanym oraz cwu znacznie taniej niż kocioł na węgiel, pelet czy gaz, dlatego jest już montowana w co 4 nowym domu.

Dodatkowo możemy połączyć obie instalacje czyli pompę ciepła i fotowoltaikę aby obniżyć zarówno rachunki za prąd jak i ogrzewanie. 

Fotowoltaika i pompa ciepła dostarcza prąd oraz ogrzewa całą naszą siedzibę czyli pomieszczenia biurowe i halę produkcyjną wraz z laboratorium a także służbowe samochody elektryczne, nie mówimy tylko o potrzebie montażu tego typu rozwiązań ale korzystamy z nich na co dzień.Przy opisie pomp ciepła proszę jeszcze dodać link.

Więcej informacji o pompach ciepła :TUTAJ

Zapraszamy do wizyty w naszej siedzibie - pomożemy w doborze odpowiedniej instalacji a także uzyskaniu dotacji lub o kontakt telefoniczny i umówienie wizyty u klienta.

SOLSUM sp. z o.o.                          
Siedziba:
Nowy Sącz - Świniarsko 821 (naprzeciwko marketu Mrówka)
33-395 Chełmiec
Tel.  +48 18 540 91 40   +48 665 778 500

Realizacje firmy Solsum
fot. Solsum

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny - katalog