Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
30/11/2022 - 13:30

Ile w nowym roku kryniczanie zapłacą za obiór śmieci?

Ile w 2023 roku mieszkańcy Krynicy zapłacą za wywóz śmieci, a przyjezdni za pobyt w uzdrowisku? W nowym roku czekają nas podwyżki.

W nowym roku mieszkańców Krynicy czekają podwyżki za wywóz śmieci. Projekt uchwały przygotował burmistrz, rajcy w tej sprawie zadecydowali podczas sesji rady miasta (29 listopada). Za podwyżką zagłosowało 8 radnych, 6 było jej przeciwnych, a jedna osoba wstrzymała się od głosu.

- Z uwagi na to, że większość radnych poparła podwyżkę, od stycznia 2023 roku opłaty za odbiór odpadów wzrosną - mówi radna Iwona Grzebyk-Dulak.

- Odpady zbierane selektywnie tj. segregowane, z kwoty 8,5 zł na 10 zł, za każdy metr sześcienny zużytej wody, z kwoty 25 zł na 30 zł miesięcznie od osoby, jeśli nieruchomość nie jest podłączona do sieci kanalizacyjnej lub wodociągowej.

W przypadku, gdy odpady nie są zbierane w sposób selektywny, stawki będą wynosić w kolejności, 20 i 60 zł.

W nowym roku więcej za pobyt zapłacą przyjezdni. Opłata uzdrowiskowa z 4,8 zł wzrośnie do 5, 4 zł za dobę. Za podwyżką zagłosowało 9 radnych, 5 wstrzymało się, a jedna osoba była jej przeciwna. (MK). fot. ilustracyjne. Dziękujemy za przesłanie błędu