Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
12/10/2016 - 07:00

Ile pieniędzy zostawiają na Sądecczyźnie turyści?

Ponad 1,3 miliona turystów odwiedziło w ubiegłym roku Sądecczyznę. To wyliczenia Nowosądeckiej Izby Turystycznej.

Okazją do podsumowania ruchu turystycznego w regionie były lokalne obchody Światowego Dnia Turystyki w Żegiestowie-Zdroju.

- W minionym roku Sądecczyznę odwiedziło ponad 1,3 miliona turystów, którzy zostawili w regionie przeszło miliard złotych - mówi Aleksander Giertler, prezesa Nowosądeckiej Izby Turystycznej. - To bardzo dobry wynik, co nie oznacza, że nie należy czynić starań, by w kolejnych latach był jeszcze lepszy- podkreślał Giertler.

Do sukcesu branży turystycznej przyczyniają się ludzie, którzy pracują nad wzbogaceniem oferty Sądecczyzny i zachęcają gości do wypoczynku w regionie. Podczas sądeckich obchodów Światowego Dnia Turystyki zostali wyróżnienie ci najlepsi.

Marian Ryba z zarządu powiatu nowosądeckiego nagrodził za to Alicję Fliegier z ORW "Panorama" w Krynicy-Zdroju, Marię Kulig z "Wiktor Cechini" Medical&SPA w Żegiestowie-Zdroju, Małgorzatę Karcz z Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji "Damis" w Krynicy-Zdroju, Czesława Kosińskiego z Hotelu "Panorama" w Nowym Sączu, Andrzeja Grygla, Zdzisławę Lis z Biura Turystycznego "Gromada" w Nowym Sączu, Stanisława Marczyka, Andrzeja Stawiarskiego z Firmy Gastronomicznej "Raj" w Gołkowicach Dolnych, Krzysztofa Trelę z Biura Turystycznego "Vector" w Muszynie oraz Helenę Luboń z Domu Wczasowego "Rydz" w Żegiestowie-Zdroju.

Najlepsi branżyści otrzymali także statuetki Lauru Sądeckiego 2016.

W kategorii hotele, ośrodki wypoczynkowe i uzdrowiskowe Laur otrzymał Hotel Piwniczna SPA&Conference. Wyróżniono natomiast Hotel Prezydent Medical SPA&Wellness w Krynicy-Zdroju, NZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe "Wiktor" Cechini w Żegiestowie-Zdroju, Heron Live Hotel w Siennej oraz Hotel Klimek w Muszynie-Złockiem.

W kategorii biur turystycznych wyróżniono Biuro Turystyczne "Etiuda Travel" Grażyny Jurkowskiej. W kategorii inicjatywa i oferta okołoturystyczna Laur Sądecki 2016 przyznano Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji Agnieszki Tomaszewskiej-Ostrowskiej w Krynicy-Zdroju. Wyróżnienia trafiły do Pasieki Barć im. ks. dr. Henryka Ostacha w Kamiannej, Willi "U Marty" w Tyliczu i Pokoi Gościnnych "Basia" w Suchej Strudze.

 Laur Sądecki w kategorii Osobowość Sądeckiej Turystyki odebrał Stanisław Leśnik, zaś wyróżnienie trafiło do Adama Mazura.

- Turystyka jest filarem gospodarki Sądecczyzny - podkreślił Marian Ryba z zarządu powiatu nowosądeckiego  - Nasz region nie ma wielkiego przemysłu, za to ma wspaniałą przyrodę i wyjątkowe krajobrazy, które umieją docenić turyści. Żyją też na Sądecczyźnie pracowici i przedsiębiorczy ludzie. To największy kapitał regionu.

Obiecali go wspierać m.in. obecni na święcie turystyki sądeccy posłowie Andrzej Czerwiński, Jan Duda i Józef Leśniak.

(ami), fot: Paweł Szeliga starostwo powiatowe w Nowym Sączu 

Sądeckie Światowe Dni Turystyki


Dziękujemy za przesłanie błędu