Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
15/11/2017 - 16:55

Ile kopciuchów może zniknąć z Nowego Sącza za blisko 3 mln złotych?

Będzie trochę mniej smogowej trucizny w Nowym Sączu. Miejski samorząd otrzymał 2,7 mln złotych z urzędu marszałkowskiego na wymianę starych, niespełniających ekologicznych norm pieców węglowych na nowe, ekologiczne.

Pieniądze na wymianę pieców pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Miasto właśnie podpisało umowę z urzędem marszałkowskim. 

Czytaj też "Zawiodłem się strasznie!!" Sądecki ratusz ogłosił walkę ze smogiem, ale chętnych na pozbycie się „kopciuchów” odsyła z kwitkiem?

Ile kopciuchów można wymienić za blisko 3 miliony? Uzyskane dofinansowanie pozwoli na wymianę 210 palenisk - informuje sądecki magistrat.

To dużo czy mało?

- To jest bardzo dużo biorąc pod uwagę, że program KAWKA  odniósł bardzo duży efekt. To prawie 645 zlikwidowanych palenisk - mówi Jerzy Gwiżdż.  

Czytaj też Strach wyjść z domu w Nowym Sączu

Kopciuchy mają być  wymienione nie tylko w domach w Nowym Sączu. Także  i w gminach Chełmiec, Korzenna, Łącko i Stary Sącz. Nowe kotły wykorzystywać będą w zależności od potrzeb lokalnych węgiel, gaz, biomasę i paliwo stałe.

(Jmik) fot. UMNSDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)