Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
24/11/2016 - 13:20

II Forum Przemysłowe. Zapowiedział się Mateusz Morawiecki

W dniach 8-10 grudnia w Karpaczu odbędzie się II Forum Przemysłowe. Konferencję organizuje Instytut Studiów Wschodnich, gospodarz Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju.

II Forum Przemysłowe w Karpaczu będzie okazją do szerokiej debaty o kluczowych problemach przemysłu europejskiego. Podczas trzech dni obrad odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń: debat, sesji plenarnych, prezentacji raportów i bloków tematycznych.

Jednym z tematów konferencji będzie czwarta rewolucja przemysłowa opierająca się na łączeniu najnowocześniejszych wirtualnych technologii z realną produkcją zmienia modele działania całych gałęzi gospodarki. Reindustrializacja, rozwój innowacyjnych firm, kapitał dla rozwoju, ekspansja zagraniczna oraz rozwój społeczny i terytorialny stwarzają  nowe możliwości ekonomiczne, stanowiąc szansę dla szybkiego rozwoju kraju.

Zdaniem Mateusza Morawieckiego, wicepremiera, ministra rozwoju i finansów, który potwierdził udział w konferencji w Karpaczu,  Polskę i cały świat czeka wielkie wyzwanie gospodarcze, ponieważ mamy wiele szybko zachodzących zmian technologicznych.
„Chciałbym, żeby przemysł był jak najbardziej nowoczesny. Wiadomo, że dzisiaj industrializacja nie polega na tym, na czym polegała 40 czy 50 lat temu. Państwo jest przede wszystkim po to, żeby tworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju, dla przedsiębiorców. Tak właśnie rodzą się nowoczesne ekosystemy gospodarcze” – podkreśla Mateusz Marawiecki.
(s), źródło: forum-ekonomiczne.plDziękujemy za przesłanie błędu