Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
15/09/2020 - 21:10

Hybrydy Newagu - to może być rynkowy hit sądeckiej firmy

Ma silnik spalinowy i elektryczny, dzięki czemu może jeździć po torach, gdzie nie ma trakcji elektrycznej. Sądecki Newag pierwszy w Polsce pociąg - hybrydę pokazał najpierw na Międzynarodowych Targach Trako. Teraz udanie finalizuje sprzedaż nowoczesnego taboru, który może stać się rynkowym, kolejowym hitem.

Skonstruowana przez inżynierów sądeckiego Newagu hybryda ma dwa silniki, spalinowy i elektryczny. To pierwszy w Polsce pociąg, który może jeździć szlakami kolejowymi, gdzie nie ma trakcji elektrycznej. Prędkość na silniku spalinowym to 120 kilometrów na godzinę, w trybie elektrycznym 160 kilometrów.

Czytaj też Emocje we wsi sięgają zenitu. Jak wielkie jest to bogactwo pod ziemią?  

Do tego jest supernowoczesny. Ma WiFi, klimatyzację, gniazdka elektryczne, porty USB oraz aplikację wyświetlającą trasę przejazdu. Jest przestronny i co ważne, cichy, nawet kiedy w użyciu jest silnik spalinowy.

Czy hybryda Newagu będzie rynkowym hitem? W lipcu sądeckie przedsiębiorstwo dobiło targu z urzędem marszałkowskim województwa zachodniopomorskiego na dwa tego typu pociągi do obsługi kolejowych przewozów pasażerskich w ruchu regionalnym, z możliwością  zamówienia kolejnych dziesięciu.  

Czytaj też Galeria handlowa? Co budują przy sądeckiej obwodnicy[WIDEO] 

Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 240 mln zł– poinformował Newag.

Teraz firma sfinalizowała kolejny kontrakt. Na dwa nowe, trójczłonowe pociągi hybrydowe zdecydowały się Koleje Dolnośląskie. Umowa obejmuje możliwość skorzystania z prawa opcji, co oznacza, że można kupić jeszcze sześć sztuk nowych pojazdów.Tym razem – jak pisze forbes.pl - wartość kontraktu to 53,6 mln złotych (jagienka.michalik@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny - katalog