Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
13/05/2012 - 12:52

Hala sportowa za 11 mln. Fetowali otwarcie obiektu

Tłumy gości fetowały dziś otwarcie jednej z najważniejszych w ostatnich latach inwestycji w gminie. Budowa hali widowiskowo – to projekt partnerski gminy Łącko i powiatu nowosądeckiego dofinansowany w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
Zanim na scenie amfitetaru na Jeżowej na dobre rozpoczęło świętowanie, barwny korowód mieszkańców Łącka zatrzymał sie pod nową hal widowiskowo-sportową. Uroczyste otwarcie obiektu fetowały tłumy sądeckich parlamentarzystów i samorządowców. 
- Główną ideą, jaka przyświecała nam podczas realizacji tego projektu, było zapewnienie dostępności dla dzieci, młodzieży oraz społeczności lokalnych gminy i powiatu do nowoczesnej infrastruktury sportowej – mówi Janusz Klag, wójt gminy Łącko.
- Dzięki inwestycji będą oni mogli na miejscu uprawiać swoje ulubione dyscypliny sportowe, rozwijać zainteresowania i kształtować zasady rywalizacji w duchu fair play. Do harmonijnego rozwoju człowieka potrzebne jest zapewnienie możliwości ćwiczenia nie tylko umysłu, ale i ciała – dodaje.
Hala ma blisko 3 350 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Oprócz boiska w obiekcie znajduje się ścianka wspinaczkowa, sauna, siłownia, zaplecze sanitarno-socjalne, pomieszczenia techniczne i magazynowe. Galeria dla widzów, z 664 miejsc siedzących, umożliwi organizację zawodów sportowych. W 2010 r. podpisano umowę na dofinansowanie projektu z Urzędzie Marszałkowskim. W w drodze przetargu wyłoniono Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego CHEMOBUDOWA – KRAKÓW SA. Projektantem obiektu jest Agencja projektowa "A-4" z Nowego Sącza. Całkowity koszt inwestycji to 11 mln zł, blisko 5 mln wygospodarowano z gminnego budżetu, 2 ,9 mln to środki pozyskane w ramach MRPO, resztę dołożył powiat nowosądecki.
- Może za jakiś czas ten obiekt stanie się wizytówką naszej gminy. Może tu zostanie odkryty talent sportowy na miarę olimpijską – dodaje Janusz Klag.

ED
fot. ED
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)