Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
05/12/2019 - 15:20

Gruchnęła wieść po Nowym Sączu. Budują kolejną galerię handlową [ZDJĘCIA]

- Podobno mają tu stawiać galerię handlową – mówią ludzie, którzy wychodzą z zakupami z Biedronki przy Alejach Piłsudskiego. Jeszcze niedawno były tu same nieużytki, a teraz zrobił się z tego wielki plac budowy. Informacja o kolejnej galerii w Nowym Sączu poszła w miasto. Ile w tym prawdy?

Kilka hektarów gruntów przy Alejach Piłsudskiego w pobliżu Biedronki skrywa długie ogrodzenie z zielonej plandeki. To dwa place budowy i dwóch różnych inwestorów.

Pierwszy z nich, o czym pisaliśmy niedawno, stawia parterowy pawilon usługowy o powierzchni pięciuset metrów kwadratowych, w którym swoją siedzibę ma mieć firma szyjąca akcesoria do tirów.

Czytaj też Co budują za tym płotem na Piłsudskiego? Wielkie wykopy w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

Powszechne zainteresowanie wzbudza budowa obok, na powierzchni kilku hektarów, gdzie teren niwelują koparki.  W miasto poszła plotka, że w tym miejscu ma powstać kolejna galeria handlowa.

-  Tak gadają – słyszę od ludzi, którzy wychodzą z zakupami z Biedronki. Podobno stawia to właściciel tej tu obok cegielni.

Ile w tym prawdy?

- Nie, to nie żadna galeria handlowa – mówi Bolesław Zając, właściciel cegielni. - Po prostu chcę rozbudować mój skład budowlany, który w tej chwili zajmuje niewielką powierzchnię. Jakiś czas temu kupiłem tutaj kilka hektarów gruntu i stawiam dwukondygnacyjny budynek.

Czytaj też Most, podatki i zima wykończą sądeckie firmy. Przedsiębiorcy biją na alarm 

Jak wyjaśnia przedsiębiorca na dole będzie się mieścić skład budowlany, a górę zajmą powierzchnie handlowe.

- Budynek ma mieć w sumie trzy tysiące metrów kwadratowych – dodaje Bolesław Zając. Jeśli wszytko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja zostanie w całości zrealizowana w przeszłym roku.

[email protected] fot.jm     Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)