Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
08/11/2012 - 12:22

Gródek nad Dunajcem: Remiza dzięki unijnej dotacji

W Przydonicy powstaje remiza strażacka. W ramach dofinansowania z programu "Odnowa i rozwój wsi” gmina zbuduje również dwa boiska sportowe.
- W Przydonicy trwają intensywne prace, które ukończą się w przyszłym roku. Bez dofinansowania pozyskanego z "Odnowy Wsi" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich nie byłoby nas stać na zrealizowanie wielu inwestycji, zwłaszcza w tym roku, gdy budżet jest trudny, bo obciążony przez wielką inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową – przyznaje Józef Tobiasz, wójt gminy Gródek nad Dunajcem. 
Ochotnicza Straż zbiera się w budynku miejscowego Zespołu Szkół.
W 2009 r. gmina zleciła opracowanie projektu budowlanego remizy OSP w Przydonicy wraz z zagospodarowaniem terenu. Na ten cel udało się pozyskać środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Łącznie ponad 2 mln za co zmodernizowano równiez centrum wsi w Gródku nad Dunajcem i rozpoczęto budowę dwóch boisk sportowych.

PROW to największy program pomocowy dla regionów wiejskich. Budżet tworzą głównie unijne środki z Europejskiego Funduszu Rolnego. Kluczowym działaniem w ramach programu jest „Odnowa i Rozwój Wsi” obejmującym budowę, remonty, modernizację infrastruktury publicznej oraz tworzeniem zaplecza do społecznego i gospodarczego rozwoju wsi .


ED
fot. OSP Przydonica


Dziękujemy za przesłanie błędu