Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
25/05/2012 - 08:48

Gorlice: Nowa hala sportowa już prawie gotowa

Trwają prace wykończeniowe wokół nowej hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach. Jej budowa wkroczyła już w ostatni etap.
Budowa rozpoczęła się w 2010 r., w dawnych warsztatach szkolnych. Obiekt ma zostać oddany do użytku z początkiem nowego roku szkolnego. Hala będzie mogła pomieścić jednorazowo 200 osób.

- Elewacja zewnętrzna jest już gotowa. Nowa hala będzie służyć także do organizacji imprez sportowych czy kulturalnych, bo dotąd samorząd powiatowy nie miał w Gorlicach takiego obiektu –  tak opisuje budowlę na internetowej stronie Starostwa Powiatowego w Gorlicach Marian Janusz, naczelnik Wydziału Rozwoju.

Całkowity koszt budowy hali to prawie 3 mln zł. Jest ona połączona ze szkołą specjalnym łącznikiem, w którym przygotowano pomieszczenia pod część szatniowo – sanitarną oraz zaplecze socjalne dla nauczycieli, a także portiernię i hol. Nowy obiekt nie przypomina starego budynku warsztatów, chociaż zachowano kamienną podmurówkę i zewnętrzne ściany tworzące teraz dolną część hali sportowej. Nad nimi wznosi się prostopadłościan o wysokości 9,5 -11,5 m, z otaczającymi go z trzech stron niższymi skrzydłami o wys. 3,8 - 4,3 m.

Cały obiekt mieści w sobie: salę sportową wraz z zapleczem szatniowo - sanitarnym, zapleczem socjalnym dla nauczycieli oraz portiernią i holem. Z holu głównego korytarze prowadzą do zespołu szatniowego, zespołu pomieszczeń socjalnych oraz toalet ogólnodostępnych i dalej do sali sportowej. Sala sportowa i hol posiadają po dwa wyjścia na zewnątrz budynku.


BOS
Fot: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)