Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
03/10/2014 - 11:00

Geotermia w Porębie przyspiesza. Przetarg na wykonanie robót

Władze Powiatu Limanowskiego ogłosiły postępowanie przetargowe na wykonanie robót związanych z realizacją strategicznej nie tylko dla Powiatu Limanowskiego, ale całego regionu inwestycji, pn.: Budowa Centrum Rekreacji i Balneologii na bazie wód geotermalnych w Porębie Wielkiej.
Inwestycja podzielona została na dwa etapy:
Etap I – Zakład Przyrodoleczniczy – remont, przebudowa, rozbudowa istniejącego budynku
Etap II – Część pobytowa (hotelowa) z łącznikiem – budowa nowoprojektowanego obiektu

Zakres prac obejmuje budowę części nowych obiektów i przebudowę istniejącego budynku Domu Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej. Zakład Przyrodoleczniczy połączony zostanie z istniejącym budynkiem Domu Wczasów Dziecięcych oraz częścią hotelową realizowaną w ramach II etapu.

W nowej części budynku znajdować się będą:

HALA BASENOWA:
 Z basenem rekreacyjnym o powierzchni lustra wody 91 m2 wyposażonym w hydromasaż ścienny, ławeczkę powietrzną, tryskacze, gejzery powietrzne,
 wannami hydromasażowymi,
 biczami wodnymi,
 zapleczem hali
 zespołem saun (w tym fińską, infrared)


STREFA PROFILAKTYKI ZDROWIA
 pomieszczenia do hydroterapii
 pomieszczenia do zawijań borowinowych
 pokoje masażu
 gabinet krioterapii miejscowej
 gabinet inhalacji
 pomieszczenia fizykoterapii
 kriokomora
 salka do ćwiczeń

Przypomnijmy, że 20 stycznia Zarząd Powiatu Limanowskiego podpisał umowę z firmą MWM Sp. z o. o. z siedzibą w Gliwicach, wybraną w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego. Umowa dotyczyła opracowania dokumentacji projektowej.

- Bardzo się cieszę, że po tak długim okresie czasu, wreszcie prace związane z realizacją tej strategicznej dla rozwoju powiatu limanowskiego inwestycji nabierają tempa. Niebawem ruszą prace związane z budową - Centrum Rekreacji i Balneologii na bazie wód geotermalnych w Porębie Wielkiej. 18 września ogłosiliśmy przetarg na wykonanie inwestycji, zgodnie z dokumentacją. Zapewniam, że pomimo wielu procedur przez które musieliśmy przejść, przygotowania tych ambitnych zamierzeń przebiegają zgodnie z planem. Szereg barier administracyjnych uniemożliwia przyspieszenie działań. Dlatego szukamy rozwiązań, które umożliwią nam wybór najkorzystniejszej i najszybszej drogi realizacji tego przedsięwzięcia – informuje starosta Jan Puchała.

Stąd pomysł podzielenia budowy na dwa etapy. Zgodnie z planem, w pierwszym etapie zostanie rozbudowany o nowe obiekty i wyremontowany istniejący budynek Domu Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej, tak by można było już korzystać z leczniczych dobrodziejstw naszych wód geotermalnych - informuje starosta Jan Puchała- W późniejszym czasie zrealizowana inwestycja, stanie się częścią powstałej Strefy Aktywności Turystycznej, realizowanej przez spółkę samorządową Gorczańskie Wody Termalne, której Powiat Limanowski jest jednym z głównych udziałowców. Jest to realizacja kolejnej kluczowej dla mieszkańców naszego powiatu inwestycji - dodaje Jan Puchała.
(opr. jg)
Źródło i fot.: SP w Limanowej
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020