Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 listopada. Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy
09/05/2022 - 09:15

Gdzie przebudują jezdnie, gdzie chodniki. Miliony idą na sądeckie inwestycje

Wre praca na powiatowych jezdniach, bo samorząd dostał pieniądze z rządowego funduszu przeznaczonego na drogowe inwestycje. Gdzie są już nowe nawierzchnie, gdzie remonty się kończą, a gdzie niebawem ruszą?

O drogowej, remontowej mapie powiatu mówił podczas ostatniej sesji starosta Marek Kwiatkowski. Jakie inwestycje już udało się sfinalizować? - Zakończyła się  modernizacja drogi powiatowej Stary Sącz – ul. Nowa i Partyzantów – Przysietnica-Barcice. Wartość robót przekroczyła 1,6 mln zł. Inwestycję tę kwotą 596 tys. zł wsparła gmina Stary Sącz – wylicza starosta.  

- Na liście zakończonych inwestycji jest także modernizacja drogi powiatowej w Kamionce Wielkiej na odcinku około 2,4 km. Wartość robót to prawie 2,8 mln złotych.  Przebudowana została też  droga powiatowa Nowy Sącz-Florynka w Kamionce Wielkiej i Królowej Polskiej. Za ponad 757 tys. zł wybudowano tam chodnik o długości 510 metrów. Gmina Kamionka Wielka wsparła tę inwestycję kwotą 629 tys. zł.

Czytaj też Basen, korty, wielka hala… inwestycja pod Sączem idzie ekspresem [ZDJĘCIA] 

Gdzie jezdnie na razie są rozkopane? Teraz prowadzone są roboty drogowe na powiatówce w Ptaszkowej, gdzie inwestycja obejmuje też  przebudowę skrzyżowania. - To kontynuacja prac rozpoczętych w ubiegłym roku – wyjaśnia Kwiatkowski. - Jezdnia jest modernizowana na odcinku 0,8 km.  Wymieniana jest warstwa konstrukcyjna, chodniki, oświetlenie uliczne, oznakowanie i odwodnienie. Wszystko  ma być gotowe jeszcze w maju.

Także dobiega końca remont drogi powiatowej Powroźnik-Tylicz na długości 8,12 km wraz z remontem siedmiu mostów. Do grudnia powinien zakończyć się remont drogi powiatowej Tymowa-Łososina Dolna w Michalczowej i Łososinie Dolnej.

Jakie inwestycje czekają w kolejce? Rozstrzygnięte są przetargi i podpisane umowy na budowę 14 oświetlonych przejść dla pieszych w gminach Łącko,  Łososina Dolna, Muszyna, Nawojowa, Piwniczna-Zdrój, Podegrodzie, Rytro i Stary Sącz, a także przebudowę dróg powiatowych Paszyn-Mogilno-Krużlowa, Nawojowa-Żeleźnikowa Wielka-Łazy Biegonickie oraz Łącko-Naszacowice.

Czytaj też Tego jeszcze nie było. Szykuje się rekordowa podwyżka płacy minimalnej 

- Ta kadencja jest wyjątkowa pod względem realizacji inwestycji drogowych – podkreślił starosta Marek Kwiatkowski. - Przewiduję, że uda się nam wyremontować 130 kilometrów dróg, co jest wynikiem imponującym biorąc pod uwagę, iż w poprzednich kadencjach średnio remontowano do 45 kilometrów dróg. ([email protected]) fot. MKDziękujemy za przesłanie błędu