Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 czerwca. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
przewiń w dół
10/05/2016 - 11:40

Gazyfikacja Rytra i Piwnicznej. Ankiety trafiły do Tarnowa

To czy gaz popłynie do mieszkańców obu gmin, a zwłaszcza dużych odbiorców jak hotele, szkoły czy urzędy, okaże się za niecałe dwa miesiące. Na razie w Piwnicznej i w Rytrze przeprowadzono ankiety na temat zainteresowania projektem ze strony większych podmiotów gospodarczych.

Polska Spółka Gazownictwa kilka miesięcy temu zainteresowała się gazyfikacją Rytra i Piwnicznej-Zdroju. Nowy gazociąg mógłby stanowić przedłużenie obecnego, którego zakończenie znajduje się w okolicy mostu na Popradzie na pograniczu Nowego i Starego Sącza w pobliżu osiedla Biegonice. Aby inwestycja mogła ruszyć, muszą zainteresować się nią „duzi” odbiorcy: hotele, przedsiębiorstwa, szkoły i urzędy oraz mieszkańcy osiedli.

Na razie jest za wcześnie, żeby coś w tej sprawie wyrokować. Zebraliśmy ankiety i przesłaliśmy do siedziby firmy w Tarnowie. Decyzja ma zapaść na przełomie czerwca i lipca. Wtedy powinien zostać nam przedstawiony jakiś projekt – mówi Władysław Wnętrzak, wójt Rytra.

Możliwość budowy sieci gazociągowej na terenie obydwu gmin wiązać się będzie z wysokimi kosztami zarówno na etapie projektowania, jak i samej realizacji inwestycji.

(JB)

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu