Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
11/09/2020 - 07:00

Galeria handlowa? Co budują przy sądeckiej obwodnicy[WIDEO]

Jeszcze niedawno było tam chaszczowisko, teraz jest wielki plac budowy. Jedni obstawiają, że to deweloper stawia luksusowe apartamenty, inni twierdzą, że przy obwodnicy będzie kolejna galeria handlowa. Jaka jest prawda.

- Rowerzystów na ścieżce dla cyklistów,  pieszych, także kierowców… niemal wszystkich,   którzy mijają gigantyczny plac budowy przy Alejach Piłsudskiego zżera ciekawość co to za potężna inwestycja.

- Podobno luksusowy blok tu stawiają – mówią ludzie, którzy przy Alejach Piłsudskiego czekają na autobus. -  Mają sprzedawać apartamenty.

- A ja słyszałem, że to galeria handlowa. Podobno stawia to właściciel cegielni, tej obok Biedronki – twierdzi ktoś inny.

Ile w tym prawdy?

- Nie, to nie żadna galeria handlowa – tłumaczył w rozmowie z |”Sądeczaninem” Bolesław Zając, właściciel cegielni, kiedy tylko w grudniu zaczęły się wykopy.

 - Po prostu chcę rozbudować mój skład budowlany, który w tej chwili zajmuje niewielką powierzchnię. Jakiś czas temu kupiłem tutaj kilka hektarów gruntu i stawiam dwukondygnacyjny budynek.

Czytaj też Emocje we wsi sięgają zenitu. Jak wielkie jest to bogactwo pod ziemią?  

Jak wyjaśniał przedsiębiorca,  na dole będzie się mieścić skład budowlany, a górę zajmą powierzchnie handlowe. Budynek ma mieć w sumie trzy tysiące metrów kwadratowych. Jeśli wszytko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja zostanie w całości zrealizowana jeszcze w tym roku.

Czuyaj też Urzędnicy skarbówki trafili za kraty. Tego jeszcze w Nowym Sączu nie było

To niejedyna inwestycja przy Alejach Piłsudskiego. Tuż obok widać mury kolejnego, znacznie mniejszego budynku. Na zamieszczonej na ogrodzeniu tablicy informacyjnej można przeczytać, że to obiekt usługowy z częścią biurową.  Z informacji uzyskanych od jednego z właścicieli firm budowlanych wynika, że mają tam szyć akcesoria do tirów.

Czyta też To ma być kąpielowy raj. Klimkówka jak wielki plac budowy [ZDJĘCIA]

Jak mówi budowlaniec parterowy pawilon ma mieć blisko pięćset metrów kwadratowych powierzchni. Na koniec tego roku, budynek ma być gotowy.([email protected], fot. wideo Daniel Szlag )

Budowa gigant przy Alejach Piłsudskiego w Nowym Sączu
Galeria handlowa, apartamentowiec...?


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)