Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
31/08/2015 - 09:00

Frankowicze napisali książkę o swojej krzywdzie

Powinni to przeczytać wszyscy: urzędnicy, dziennikarze, sędziowie, prokuratorzy, prawnicy obecni i przyszli oraz politycy. W ten sposób Tomasz Sadlik ze stowarzyszenia Pro Futuris zrzeszającego tych, którzy czują się oszukani przez banki, rekomenduje „ Białą księga kredytów we frankach w Polsce”.

Autorami książki są prawnicy, pracownicy naukowi, publicyści oraz dwóch „frankowiczów” – Tomasz Sadlik, „najbardziej znany buntownik”, prezes Stowarzyszenia Obrony Poszkodowanych przez Banki i Obywatela „Pro Futuris” oraz pani Zofia Abramczuk. 

Książka ta to zbiór artykułów na temat tzw. „kredytów” w tak zwanych „frankach szwajcarskich
” - mówi Tomasz Sadlik.

Jak tłumaczy szer Pro Futuris, to jedyne przekrojowe opracowanie tego tematu przedstawionego z różnych perspektyw i punktów widzenia – samego produktu, jego oferowania, historii, a także skutków i propozycji rozwiązania problemu. Kancelarie prawnicze opisały problem z punktu widzenia 

W książce znajdziemy opis skandalicznych "technik sprzedaży" autorstwa byłego pracownika jednego z banków pokazujący jak banki tratowały i traktują swoich klientów - dodaje Sadlik. - Książka ma konwencję „oskarżenia”, gdyż w opinii wielu zawiodła nie tylko etyka banków i ich sprzedawców, ale także wszystkie odpowiedzialne instytucje, począwszy od Komisji Nadzoru Finansowego, przez UOKiK, a skończywszy na parlamencie i kolejnych rządach, z których niektóre wręcz tych produktów „broniły”. Skutek – wiele tragedii, samobójstw, depresji, ruina wielu rodzin i zagrożenie egzystencji lub spokojnego życia setek tysięcy polskich rodzin. 

Według szefa Pro Fururis książkę tę powinni przeczytać wszyscy: dziennikarze, urzędnicy, sędziowie, prokuratorzy, prawnicy obecni i przyszli oraz oczywiście – politycy. Jak mówi, ma nadzieję, że wkrótce problem ten zostanie rozwiązany, a książka będzie swoistym świadectwem, pokazującym wycinek polskiej rzeczywistości pierwszych lat po wejściu Polski do Unii Europejskiej.

mika)
Fot. sxc.hu







Dziękujemy za przesłanie błędu