Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
17/08/2020 - 19:25

Forum Ekonomiczne odbędzie się w Karpaczu, nie w Krynicy

- Nie mogliśmy dłużej zwlekać z decyzją, a przesunięcie terminu na późną jesień nie dawało pewności, że Forum mogłoby się wtedy odbyć - mówi Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego, informując o przeniesieniu Forum Ekonomicznego do Karpacza.


- Nawet gdybyśmy wyznaczyli nową datę, to ze względu na niemożliwą do przewidzenia liczbę zakażeń, nie sposób dziś odpowiedzieć, czy Forum Ekonomiczne mogłoby się odbyć w Krynicy-Zdroju w jakimkolwiek późniejszym terminie - wyjaśnia dla "Sądeczanina" Zygmunt Berdychowski. 

- Forum to wydarzenie na najwyższym poziomie, prace na miejscu już powinny się zacząć. Czekaliśmy z tym tak długo jak można było, jednak w poniedziałek skończył się termin na potwierdzenie hotelowych rezerwacji naszych gości, a poziom zakażeń nie wskazuje, by powiat nowosądecki, a tym samym Krynica, z dnia na dzień mogły wyjść z czerwonej strefy, w której obowiązuje przecież zakaz organizacji imprez wystawienniczych i targowych. Nie moglibyśmy nawet zacząć przygotowywać infrastruktury.

- Szukaliśmy możliwości zorganizowania Forum w jak najlepszych warunkach i wydaje się, że w sytuacji, gdy musimy podejmować tę decyzję w trybie nagłym, najlepsze warunki znajdziemy właśnie w Karpaczu, gdzie nie musimy również budować całej infrastruktury Forum - dodaje przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego.

Tegoroczne Forum Ekonomiczne zostaje zatem przeniesione do Karpacza, gdzie odbędzie się (w ogromnym Hotelu Gołębiewski) w terminie 8-10 września. W przyszłym tygodniu zapadnie decyzja wobec terminu, w jakim zorganizowany zostanie Festiwal Biegowy. ([email protected])

Zobacz też: Forum Ekonomiczne przeniesione do Karpacza - oficjalne oświadczenie Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)