Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
05/10/2016 - 05:55

Florek Polskim Przedsiębiorcą 2015 Gazety Polskiej Codziennie

Sądecki milioner i światowy potentat w branży okien dachowych Ryszard Florek, został wybrany Polskim Przedsiębiorcą 2015 roku pierwszej edycji Konkursu zorganizowanego przez związaną z prawicowymi środowiskami Gazetę Polską Codziennie. Przedsiębiorcę uhonorowano za sukcesy na rynku globalnym.

Konkurs Gazety Polskiej Codzienne miał wyłonić najlepszych, najbardziej pomysłowych oraz innowacyjnych polskich przedsiębiorców. Nagrody zostały wręczone w pięciu kategoriach: Eksporter, Innowator, Lider Przemysłu, MŚP oraz Filantrop. Ryszard Florek wygrał w kategorii Eksporter. Firma sądeckiego przedsiębiorcy jest wiceliderem  na światowym rynku okien dachowych 

- Nie byłoby tej nagrody, gdyby nie polscy klienci, którzy wybierając nasze produkty, dali nam szansę zdobywania doświadczeń na rynku polskim, jak również kapitału, aby móc potem inwestować w rozwój eksportu i zdobywać kolejne rynki na świecie dla rozwoju naszego kraju mówił odbierając statuetkę, Ryszard Florek. 

Przeczytaj też Florek zdradza ile zarabiają pracownicy Fakro i goni związkowców

Sadecki przedsiębiorca dziękował także swoim pracownikom i biznesowym partnerom -architektom, dekarzom i dystrybutorom, bez których jak podkreślał biznesmen, nie udałoby się wykreować polskiego szlagieru eksportowego, którym stały się produkowane w Nowym Sączu okna dachowe. 

Gali wręczenia nagród, która odbyła się w Warszawie, towarzyszyła debata o patriotyzmie gospodarczym, w której uczestniczył wicepremier Mateusz Morawiecki, prezes PKO Banku Polskiego Zbigniew Jagiełło, prezes Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Marcin Chludziński oraz prof. Michał Kleiber z Polskiej Akademii Nauk.

Przeczytaj też Florek i jego Fakro idą na wojnę z Komisją Europejską?

Co usłyszeli od sądeckiego przedsiębiorcy?

- Przyznana nagroda sprawia mi dużą radość lecz większą satysfakcję, motywację i optymizm sprawiłaby mi świadomość, że w budowanie silnej pozycji polskich firm globalnych na świecie, włączą równo się wszystkie grupy społeczne, w tym również politycy i urzędnicy - mówił Ryszard Florek

Przeczytaj też Wicepremier Morawiecki wesprze Florka w wojnie z Veluxem i Komisją Europejską?

Jak podkreśla przedsiębiorca to właśnie politycy i urzędnicy tworzą przestrzeń i warunki to tego, żeby wyzwolić potencjał, jaki tkwi w polskich firmach. Maja także wpływ na tworzenie warunków równych szans konkurowania na arenie międzynarodowej. 

- Jeśli będziemy mieli w kraju więcej polskich firm, które będą w stanie konkurować z zagranicznymi korporacjami to będziemy mogli podnosić poziom życia i zamożności w naszym kraju –podkreślał Ryszard Florek. 

(ami). Fot: firma FakroDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)