Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 15 lipca. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
04/12/2018 - 17:05

Firma zarejestrowana w mieszkaniu? Skarbówka zmienia zasady podatkowej gry

Jak już przychodzi wiadomość od fiskusa, to raczej o tym, że przedsiębiorcę docisną niż mu poluzują. Ale "cud się stał pewnego razu". Skarbówka ma dobre wieści dla tych, którzy zarejestrowali działalność gospodarczą we własnym mieszkaniu.

Co to za dobre wiadomości? Przedsiębiorcy, którzy zarejestrowali działalność gospodarczą we własnym mieszkaniu nie muszą już  wydzielać osobnego pomieszczenia na cele biznesowe. Skarbówka zmienia zdanie. Teraz  zgadza się na odliczenie na przykład  dwudziestu procent wydatków na prąd, ogrzewanie i odsetek od kredytu hipotecznego, jeśli przedsiębiorca taką część lokalu wykorzystuje do prowadzenia firmy.

Czytaj też Kto zarabia kokosy na zakazie handlu w niedzielę w Nowym Sączu? 

Na nowej interpretacji przepisów skorzystają ci, którzy prowadzą biznes w małych mieszkaniach. Do tej pory fiskus zabraniał im odliczenia kosztów ze względu na brak możliwości wyodrębnienia osobnego pomieszczenia.

Czytaj też Jak w Fakro pożenili słynnego himalaistę z oknami dachowymi 

- Takie stanowisko nie jest jeszcze do końca ugruntowane - komentuje zmiany na łamach dziennika "Rzeczpospolita" Grzegorz Grochowina - menedżer w KPMG w Polsce. - Należy mieć jednak nadzieję, że to początek zmian w praktyce organów skarbowych w tym zakresie.

[email protected] fot. FakroDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)