Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
08/03/2018 - 21:30

Firma Erbet wkracza do akcji. Umowa na budowę nowego dworca autobusowego podpisana

Niebawem przy ul. Kolejowej w Nowym Sączu zacznie się budowa nowego dworca autobusowego. Dzisiaj w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego została podpisana umowa z wyłonionym wykonawcą – sądecką firmą Erbet.

Przebudowa dworca to jedno z zadań w ramach projektu pn. "Rozbudowa niskoemisyjnego systemu transportu publicznego aglomeracji sądeckiej". Na jego realizację miasto Nowy Sącz pozyskało ponad 40 mln złotych przy całkowitej wartości projektu przekraczającej 61 mln złotych. Koszt przebudowy dworca oszacowano na 11 mln złotych.

W czasie budowy komunikacja autobusowa ma funkcjonować bez większych utrudnień. Inwestycja ma być gotowa za osiemnaście miesięcy.

Zobacz także: Dworzec autobusowy przy ul. Kolejowej w Nowym Sączu za 11 mln złotych. Inwestor przyjął wyższą ofertę [ZDJĘCIA]

Prezydent miasta Ryszard Nowak biorący udział w podpisaniu umowy zaznaczył, że budowa nowoczesnego dworca jest jedną z większych i znaczących dla miasta inwestycji.

- Jest to dowód na to, że taka firma, jak MPK rozwija się i myśli o tym, żeby pasażerowie mogli korzystać z jej usług w komfortowych warunkach – podkreślił prezydent.
 

Prezes sądeckiego MPK Andrzej Górski zapewniał dzisiaj, że spółka będąca inwestorem tego przedsięwzięcia dołoży wszelkich starań, aby pasażerowie nie odczuli niedogodności związanych z przebudową istniejącego dworca.

- Już zainstalowaliśmy tymczasowy punkt obsługi klienta, do którego będziemy chcieli przenieść naszą obsługę klientów – mówił prezes Górski. – Zrobimy wszystko, co możliwe, aby dyskomfort w czasie trwania przebudowy był jak najmniejszy – zapewnia.

W miejscu obecnego dworca MPK przy ul. ul. Kolejowej, który jest w stanie opłakanym zostanie wybudowany nowoczesny, dwukondygnacyjny budynek dworca. Na parterze znajdą się m.in. Punkt Obsługi Klienta, automaty do sprzedaży biletów, toalety, poczekalnia dla pasażerów. Będzie też wygospodarowane miejsce na lokale usługowe i handlowe.

Na pierwszym piętrze będą pomieszczenia niezbędne do funkcjonowania dworca i obsługi podróżnych, czyli pomieszczenie techniczne, pokój monitoringu, poczekalnia dla kierowców i sala obsługi petentów. Dworzec będzie w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Inwestor przewiduje też wykonanie nowej nawierzchni ulic, peronów i chodników z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów.

Zobacz także: Kto wybuduje sądecki dworzec autobusowy MPK? Wpłynęła jedna oferta

Nowy dworzec będzie miał ponad 641 m. kw. powierzchni.

Kiedy rozpoczną się prace przy ul. Kolejowej?. Tomasz Ćwikowski, prezes firmy Erbet zapewnił, że firma, którą kieruje chce je zacząć jak najszybciej. Zapewnił, że firma zmieści się z realizacją zadania w terminie.

Opr. IM. , Fot. i źródło UM w Nowym Sączu, projekt firma MERiTUM PROJEKT z Katowic – arch. MPK.Dziękujemy za przesłanie błędu