Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 29 stycznia. Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei
03/12/2022 - 03:40

Robią biznes na piłce nożnej. Pojechali z Nowego Sącza na mundial do Kataru [ZDJĘCIA]

Są razem na dobre i na złe. Już osiemnaście lat firma Fakro należy do grona sponsorów narodowej polskiej reprezentacji. Jeszcze zanim biało-czerwoni wyjechali na Mundial do Kataru, sądecki producent okien dachowych o kolejne cztery lata przedłużył umowę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Jak przedsiębiorstwo wychodzi na tym mariażu okien dachowych z piłką nożną?

Fakro jest z polskimi piłkarzami na dobre i na złe

Choć więcej było w tym szczęścia  niż gry, ale mamy to!  Polska jest już w jednej ósmej finału mundialu w Katarze. Narodowa drużyna  dostarcza emocji nie tylko kibicom, ale także sponsorom, którzy łożą na jej utrzymanie i  liczą, że na tej inwestycji zarobią.

Od osiemnastu lat do grona sponsorów, takich na dobre i na złe, należy sądecka firma Fakro. Tuż przed mundialem, spółka o kolejne cztery lata przedłużyła umowę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. 

Dyrektor marketingu Fakro Janusz Komurkiewicz w rozmowie z „Sądeczaninem” przyznaje, że w  tym  „biznesowym małżeństwie” bywały chwilę zwątpienia. - To był czas, kiedy reprezentacja miała wyjątkowo złą passę. Pamiętam te okrzyki skandowane  przez kibiców, kierowane w stronę Polskiego Związku Piłki Nożnej. Po przegranych meczach kibice wręcz  wygrażali partnerom reprezentacji.  Telefonowali, wysyłali maile, słyszeliśmy od nich: przestańcie sponsorować tych kopaczy. Jeśli się nie wycofacie, będziemy bojkotować wasze produkty. Niektóre firmy zrezygnowały ze sponsorowania reprezentacji.

czytaj też Ale sensacja! Słynna Doda zakochała się w przystojniaku spod Nowego Sącza [ZDJĘCIA]

Co ma Fakro ze sponsoringu

- My to przetrwaliśmy  - dodaje Komurkiewicz. -  Dziś możemy powiedzieć, że to najlepszy projekt marketingowy Fakro.  Mówimy tu o dwóch aspektach.  Po pierwsze, reklama naszej firmy jest widoczna na wszystkich meczach i jej zasięg jest ogromny. Każdy mecz  ogląda  pięć sześć milionów telewidzów.  Drugi aspekt to wspieranie  sprzedaży, bo Fakro z powodzeniem wykorzystuje też futbolowe mistrzostwa jako narzędzie marketingowe wkomponowane w tak zwane programy lojalnościowe.

Na mecze Polaków do Kataru firma zafundowała wyjazd najlepszym partnerom handlowym, sprzedawcom i dekarzom. Jak tłumaczy Janusz Komurkiewicz, ten element rywalizacji  podsyca emocje i  jednocześnie służy zwiększeniu sprzedaży oferowanych przez firmę  produktów.  - W  ten sposób uzyskujemy efekt synergii  między naszymi marketingowymi działaniami i działaniami reprezentacji – podkreśla Komurkiewicz.

Nowa umowa z Polskim Związkiem Piłki Nożnej

-  Nowa umowa z naszym sprawdzonym, najstarszym partnerem,  dotyczy reprezentacji A oraz kadry U-21  - wyjaśnia Łukasz Wachowski, sekretarz generalny PZPN. - Dla federacji to powód do dumy, bo Fakro jest przedsiębiorstwem rodzinnym, prężnie działającym na rynku globalnych. Mamy za sobą wieloletnią, owocną współpracę, a teraz robimy wspólnie kolejny krok do przodu. To pokazuje, że długofalowa kooperacja z Polskim Związkiem Piłki Nożnej jest dla sponsorów bardzo cenna – dodaje Wachowski

- Przedłużenie umowy z Fakro to umocnienie wypełnionej przez nas niedawno piramidy sponsorskiej. Jestem przekonany, że ta kooperacja będzie niezwykle korzystna dla obydwu stron. Reprezentacja Polski wzbudza zainteresowanie milionów widzów, a produkty sądeckiej firmy docierają do milionów klientów– tłumaczy Grzegorz Stańczuk, dyrektor Marketingu i dyrektor Marketingu i Sponsoringu PZPN.

- Mówiąc o sukcesach Fakro na międzynarodowym rynku odwołujemy się do porównania rywalizacji na rynku globalnym do gospodarczych mistrzostw świata – wskazuje Komurkiewicz. -  Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej jest sportowym ambasadorem Polski na arenie międzynarodowej. Nasza firma sprzedaje swoje produkty w ponad 50 krajach, reprezentuje Polskę w gospodarczych mistrzostwach świata. Wierzymy w sukces gospodarczy Polski, podobnie jak kibice wierzą w sukces narodowej drużyny.

W naszej firmie budujemy długofalowe relacje, a przeżywanie piłkarskich emocji razem tworzy więź, tak ważną w biznesie –mówi Paweł Dziekoński, wiceprezes zarządu Fakro i dodaje, że  nowa, odświeżona formuła współpracy z PZPN stworzy przedsiębiorstwu dodatkowe możliwości związane z działaniami promocyjnymi, podejmowanymi przez firmę na najbliższe lata. ([email protected] fot. Facebook

Sądeczanie na Mundialu w Katarze
fot.Janusz Komurkiewicz


Dziękujemy za przesłanie błędu