Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
27/02/2018 - 11:35

Fakro i Koral. Ile milionów warte są marki sądeckich, branżowych gigantów

Koral i Fakro i Tymbark to trzy firmy z naszego regionu, które znalazły się w prestiżowym rankingu najcenniejszych polskich marek. Jest to jedyne takie zestawienie na krajowym rynku, w którym według przyjętych na świecie standardów kapituła wycenia wartość oraz siłę ponad 280 znaków towarowych. W tegorocznej edycji łączna wartość 10 najcenniejszych krajowych marek wynosi już prawie 25 miliardów złotych.

W rankingu wybierane są najdroższe marki w dwunastu branżowych kategoriach. O prawdziwym sukcesie mogą mówić dwie firmy z naszego regionu Tymbark i Koral. Pierwsza z nich po raz kolejny zajęła miejsce na szczycie podium w kategorii napoje bezalkoholowe.  W kategorii słodycze i lody trzecie miejsce zajęła sądecka firma Koral, od której lepsi okazali się tylko dwaj producenci słodyczy - Wedel i Wawel.

Czytaj też Koralowe imperium. Jak to się zaczęło?

- Wyniki rankingu to dowód, że przyjęta i konsekwentnie realizowana strategia biznesowa firmy jest skuteczna, a konsumenci wracają do słusznego poglądu „dobre bo polskie”, z czego bardzo się cieszymy - mówi Piotr Gąsiorowski, dyrektor marketingu spółki.

Lodowy potentat ma więcej powodów do zadowolenia. Ubiegły rok firma zamknęła znakomitym wynikiem finansowym. Ile zarobiła, tego spółka nie zdradza. Wiadomo tylko, że systematycznie umacnia swoją pozycję na  rynku, szczególnie w segmencie tak zwanych produktów premium, czyli tych, z wyższej spółki

- Konsument coraz częściej jest skory zapłacić wyższą cenę za towar, który w zamian zaoferuje mu dodatkową wartość - wyjaśnia dyrektor generalny spółki Mariusz Jurek.

W rankingu najcenniejszych polskich marek dziennika „Rzeczpospolita” dobrą, dwudziestą drugą lokatę w swojej branży zajmuje Fakro.

Układając ranking, dziennik Rzeczpospolita wycenia wartość znaków towarowych. Wartość marki zajmującego pierwsze miejsce w swojej kategorii Tymbarku to 486,3 mln złotych. Marka Koral została wyceniona 137,3 mln. Wartość marki Fakro 182, 4 mln złotych.  

Czytaj też Tylko Ryszard Florek uchował się na liście bogaczy Forbes’a. Jaki ma majątek?

Najdroższa polska marka, Orlen, została trudnym do pobicia zwycięzcą w kategorii produktów niespożywczych, zaś w kategorii handel bezkonkurencyjna okazała się Biedronka, wicelider całego rankingu. W kategorii finanse statuetka zwycięzcy trafiła do PKO Banku Polskiego.

[email protected] fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu