Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 sierpnia. Imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny
22/03/2017 - 12:05

Eko żywność z Mokrej Wsi na Eko-Targach w Brzeznej

Olej lniany, czy olej z czarnuszki to tylko niektóre z produktów, które na wiosennych Eko-Targach w Brzeznej zaprezentuje małżeństwo Wasil z Mokrej Wsi. To właśnie tutaj – w niewielkim miejscowości w gminie Podegrodzie, prowadzą oni ekologiczne gospodarstwo rolne.

Gospodarstwo prowadzi produkcję z zachowaniem staropolskiej receptury opartej na ręcznej pracy bez żadnych chemicznych oprysków, pestycydów, nawozów i herbicydów. Olej z nasion lnu uprawiany jest w sposób ekologiczny, bez zastosowań chemicznych oprysków i nawozów.Co więcej sam len to wysokogatunkowe ziarno Złoty Jantrol cechujący się idealnymi proporcjami kwasów Omega 3.

- W tej dziedzinie jesteśmy pionierami. Nikt inny w Małopolsce nie hoduje ziaren i nie produkuje oleju w taki sposób jak my. Olej lniany przez nas tłoczony jest wyciskany tylko i wyłącznie z ziarna uprawianego w naszym gospodarstwie. Nie sprowadzamy z Białorusi, Ukrainy czy Chin ziarna radioaktywnego lub genetycznie modyfikowanego jak to robią duże przetwórnie oleju. Dzięki temu nasz olej jest zdrowy ekologiczny i nie zawiera żadnych dodatków chemicznych – mówią.

Poza olejem lnianym państwo Wasil produkują także olej z czarnuszki, siemię lniane, czarnuszkę, makuch lniany i makuch z czarnuszki oraz uprawiają drzewka ozdobne.  Wszystkie te produkty będzie można kupić podczas IV Eko-Targów, które 1 i 2 kwietnia odbędą się w Brzeznej

- Będziemy tam pierwszy raz, ale mamy nadzieje, że zyskamy dodatkowe grono klientów – dodaje Marek Wasil. - Takie Eko-Targi to dla nas dobra okazja do zaprezentowania siebie i naszych produktów.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"