Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
26/11/2017 - 15:25

Dzięki posłowi Janowi Dudzie Polska będzie wolna od GMO?

Pierwotny projekt ustawy o genetycznie modyfikowanych mikroorganizmach i organizmach zakładał funkcjonowanie „stref upraw GMO” w ślad indywidualną zgodą ministerstwa rolnictwa i przy przychylności władz samorządowych. Wywołało to ogromne oburzenie przeciwników GMO. Poseł Jan Duda postawił: veto!

- Wczoraj zakończyłem prace Podkomisji Nadzwyczajnej ds. Zmiany Ustawy o organizmach GMO. Moim osobistym sukcesem jest wprowadzeniem poprawek likwidujących "strefy upraw GMO" -chwali się na swoim profilu poseł PiS Jan Duda w poście z 22 listopada.

Zobacz też: GMO, referendum ws. gimnazjów... Sądeccy posłowie na sesji Rady Miejskiej

Według entuzjastów m.in. silnemu lobbingowi posła Jana Dudy ustawa o GMO po wprowadzeniu zaproponowanych poprawek całkowicie zablokuje możliwość prowadzenia upraw GMO. Tym samym Polska będzie krajem całkowicie wolnym od GMO niezależnie od stanowiska Brukseli, władz unijnych w tej sprawie.

To wielki ukłon w stronę nie tylko środowisk proekologicznych, ale również m.in. hodowców pszczół i producentów miodu, którzy od dawna ostrzegali, że uprawy GMO dramatycznie szkodzą owadom.

Ważne! Za każdy rozpoczęty hektar nielegalnej uprawy GMO grozić będzie kara grzywny w wysokości od 10 do 30 tysięcy.

Obecnie nad nowelą pracuje dedykowana mu podkomisja w sejmie.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: Facebook Dziękujemy za przesłanie błędu