Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
15/08/2018 - 18:10

Dworzec będzie na tip-top. Zobacz budowę od środka! [ZDJĘCIA]

Bryła budynku nowego dworca MPK, jaki jest budowany przy ulicy Kolejowej w Nowym Sączu zaczyna nabierać kształtów. Materiałami wiodącymi w tej konstrukcji będą beton, stal, aluminium i szkło.

Wszystko kryje się na razie za rzędami metalowych podpór. Inwestycja rozpoczęła się w marcu tego roku. Prace są prowadzone zgodnie z harmonogramem. Posuwają się do przodu w dobrym tempie. Wykonawca - znana sądecka firma Erbet nawet je, jak już pisaliśmy wyprzedza o dobrych kilka tygodni. O tym mógł się przekonać osobiście prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, który dzisiaj na placu budowy oglądał postępy budowy. Rozmawiał również na ten temat z szefami Erbetu.

- Cieszę się, że kolejny obiekt w naszym mieście pnie się w górę - mówi prezydent Nowak. - Już wkrótce sądeczanie będą mogli korzystać z nowego dworca MPK. Prace postępują terminowo. Dworzec będzie nowoczesny i funkcjonalny. Z pewnością spełni oczekiwania mieszkańców.

Prezydent uważa, że jest to kolejna inwestycja, która wpłynie na poprawę i jakość komunikacji w Nowym Sączu. 

- Jednocześnie podniesie komfort i standardy obsługi osób korzystających z komunikacji zbiorowej, zapewnianej przez MPK - dodaje prezydent.

Przebudowa dworca jest jednym z zadań w ramach projektu pn. "Rozbudowa niskoemisyjnego systemu transportu publicznego aglomeracji sądeckiej". Na jego realizację miasto Nowy Sącz pozyskało ponad 40 mln zł, przy całkowitej wartości projektu przekraczającej 61 mln zł.

Nowoczesny dworzec autobusowy przy ul. Kolejowej zostanie wybudowany za 11 mln złotych. Będzie to obiekt nowoczesny i funkcjonalny z zadaszonymi peronami autobusowymi, infrastrukturą techniczną, instalacjami i urządzeniami zapewniającymi wszechstronny komfort obsługi pasażerów.  Całkowita powierzchnia budynku dworcowego to 641, 80 m kw. 

Na parterze powstaje przestronna poczekalnia dla pasażerów (wyposażona w tablice dynamicznej informacji i biletomat), Punkt Obsługi Klienta oraz toalety. Na pierwszym piętrze będą pomieszczenia niezbędne do funkcjonowania dworca i obsługi podróżnych, czyli pomieszczenie techniczne, pokój monitoringu, poczekalnia dla kierowców i sala obsługi petentów. Dworzec będzie w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Inwestor przewiduje też wykonanie nowej nawierzchni ulic, peronów i chodników z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów. 

Inwestycja ma być oddana do użytku w przyszłym roku. 

Opr. IM., Fot. JM., oraz fot. i źródło: UM w Nowym Sączu.

Budowa dworca MPK w Nowym Sączu
Budowa dworca MPK w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu